Pokarmy dla aleksandretty

Pokarmy dla aleksandretty

Prawidłowe żywienie ptaków ma ogromne znaczenia dla ich kondycji fizycznej. Trzymając w domu aleksandretty, jakiegokolwiek gatunku, musimy zadbać, by ich dieta zawierała wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Ziarno dla aleksandretty

Podstawowym pokarmem aleksandrett jest mieszanka ziaren. Możemy ją przygotowywać sami lub kupować w sklepie zoologicznym. Ta druga opcja jest dużo wygodniejsza. Tym bardziej, że na rynku dostępny jest bardzo duży wybór gotowych pokarmów dla aleksandrett. Te najwyższej jakości oprócz różnorodnych ziaren zawierają suszone owoce i inne dodatki.

Mieszanki dla aleksandrett, zależnie od producenta, mogą zawierać różne gatunki prosa, słonecznik, jęczmień, pszenicę, kukurydzę, ryż, sorgo, mungo, kanar, owsik, len, konopie, i inne.

Inne pokarmy dla aleksandretty

Samo ziarno nie wystarczy jednak, by nasze ptaki były zdrowe. Ich dietę urozmaicamy przede wszystkim warzywami i owocami. Ich lista jest bardzo długa: marchew, brokuły, buraczki, gotowane ziemniaki, kalarepka, papryka, pomidory, ogórki, warzywa strączkowe, dynia, a z owoców: jabłka, gruszki, kiwi, banany, winogrona, mango oraz inne.

Cennym dodatkiem do diety naszych papug są kiełki, które są istną bombą odżywczą. Można je kupować lub hodować samemu, co nie jest takie trudne. Trzeba tylko kupić odpowiednie ziarno, które ma zdolność do rozwoju.

Pożywienie aleksandrett możemy urozmaicać różnorodnymi smakołykami, takimi jak: biszkopty, suchary, zielonki, gotowane na twardo jajka czy tzw. kolby, które można kupić w sklepie zoologicznym.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Ptaki
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu