pellet dla kota

Pellet dla kota

Wybór odpowiedniego żwirku do kociej kuwety to wcale niełatwa sprawa. Od rodzaju podłoża zależy przecież wygoda i bezpieczeństwo pupila, a ponadto nasz własny komfort i zadowolenie. Warto pamiętać bowiem, że utrzymanie należytej higieny w kuwecie bywa trudne lub uciążliwe, zwłaszcza jeśli kupujemy niewłaściwy żwirek. Za jedno z najlepszych podłoży do kocich kuwet uchodzi obecnie żwirek drewniany w postaci pelletu. Czym jest pellet dla kota, co wyróżnia go spośród innych wypełniaczy i jak należy go stosować?

Jaki żwirek dla kota wybrać?

Pellet dla kota – co to takiego?

W sklepach zoologicznych (np. Kakadu) dostępne są podłoża drewniane do kuwet w postaci żwirku lub pelletu. O ile ten pierwszy stanowi już dobrze znane rozwiązanie, tak pellet wciąż może brzmieć dla niektórych nieco tajemniczo. Czym zatem jest pellet i jak może on posłużyć naszemu kotu?

Otóż podłoże zwane pelletem, to nic innego jak rozdrobniony, drewniany granulat w kształcie podłużnych wałeczków o niewielkiej średnicy, przeważnie 3-4 milimetrów. Wytwarza się je wyłącznie z naturalnych składników roślinnych, głównie trocin drzewnych, bez dodatku substancji chemicznych. Pellet jest zatem materiałem przyjaznym środowisku, a przy tym całkowicie biodegradowalnym. Zużyty wypełniacz możemy składować w kompostowniku lub bez przeszkód pozbywać się go drogą sanitarną, czyli spuszczając w toalecie. Pellet doskonale absorbuje wilgoć, a przy tym neutralizuje nieprzyjemną woń amoniaku. Dobrej jakości pellet odznacza się ponadto przyjemnym, leśnym aromatem.

↓ PELLET DLA KOTA ↓

Z jakiego drzewa robi się pellet dla kota?

Do produkcji pelletu dla kota wykorzystuje się przeważnie zręby drzew iglastych, głównie sosny oraz świerka. Materiał ten gwarantuje doskonałą chłonność, a przy tym naturalny, żywiczny aromat, maskujący przykry zapach kocich odchodów. Warto dodać, że dobrej jakości pellet nie zawiera także żadnych chemicznych substancji, które mogłyby zaszkodzić naszemu pupilowi. Nawet zbrylające wersje pelletu, bo i takie znajdziemy na rynku, wzbogacone są jedynie o naturalny lepik, który skleja mokre wałeczki w nieregularne bryłki. Dzięki temu łatwiej oddzielić zabrudzony żwirek od czystego i usunąć go z kuwety.

↓ KUWETY DLA KOTA ↓

Zalety żwirku typu pellet dla kota

Drewniane żwirki typu pellet na stałe już zagościły w ofercie dobrych sklepów zoologicznych. Stanowią one jedno z najbardziej wydajnych, a przy tym stosunkowo niedrogich rozwiązań, nic wiec dziwnego, że grono ich nabywców stale się powiększa. Po pellet sięgają zwłaszcza właściciele ceniący produkty wytwarzane w sposób ekologiczny, których utylizacja w żadnym stopniu nie szkodzi środowisku. Jedną z największych zalet pelletu jest jego całkowita biodegradowalność. Produkuje się go wyłącznie ze składników naturalnych, a co równie ważne – odnawialnych, których użycie nie uszczupla zasobów naszej planety.

Unikalny kształt granulek pelletu zapewnia doskonałą chłonność, nie musimy więc martwić się częstą wymianą ściółki, raz w tygodniu w zupełności wystarczy. Warto dodać także, że pellet dla kota skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy, zastępując je miłym aromatem lasu i igliwia. Dzięki tym wszystkim właściwościom utrzymywanie należytej czystości w kociej toalecie staje się dużo wygodniejsze, a przy tym bardziej ekonomiczne.

Pellet to także materiał wyjątkowo uniwersalny. Możemy stosować go jako podłoże do wszystkich rodzajów kuwet, zarówno otwartych, jak i tych bardziej zabudowanych. Nadaje się również dla kotów w każdym wieku, nawet całkiem młodych kociaków. Produkty tego rodzaju poleca się także kocim alergikom oraz właścicielom o wrażliwych drogach oddechowych.

Co ciekawe, dobrej jakości i w pełni naturalne żwirki dla kotów » nadają się także do kompostowania. W dosyć łatwy sposób możemy przerobić je na wartościowy nawóz pod rośliny ogrodowe. Jeśli to nas nie interesuje, zawsze pozostaje usuwanie zużytego żwirku poprzez toaletę (poczytaj więcej o tym, jak sprzątać kocią kuwetę KLIK).

↓ DREWNIANY PELLET DLA KOTA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz
  1. NAME
    cze 26, 2018 - 03:37 PM

    Ja używam do kuwety mojego kota żwirku silikonowego

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu