Osobliwości terrarystyczne: niebieski legwan

Osobliwości terrarystyczne: niebieski legwan

W tym artykule przybliżę nieco sylwetkę ciekawego, ale rzadko goszczącego w naszych terrariach gatunku gada. To iguana Blue Diamond. Można ją kupić w Sklepie Zoologicznym Kakadu w Parku Handlowym Targówek przy ulicy Malborskiej.

Nazwy Blue Iguana używa się w odniesieniu do gatunku Cyclura nubila lewisi, który występuje endemicznie na wyspie Grand Cayman, jednak to nie o ten gatunek nam chodzi. Legwany Blue Diamond, które obecnie posiadamy w ofercie są formą barwną legwana zielonego (Iguana iguana).

Można spotkać się z opinią, że niebieska odmiana iguany odmiana pochodzą z populacji osobników zamieszkujących obszar Ameryki Środkowej. Jej wymagania nie różnią się od potrzeb dobrze wszystkim znanym osobnikom zielonej barwy. Osiągają także takie same rozmiary, co ich zieloni bracia (wielkość 1,5 metra jest w zasadzie standardem).

Ponieważ legwany te nie należą do najmniejszych jaszczurek, należy im zapewnić odpowiednio duże terrarium, tak aby miały swobodę poruszania się. Musimy również uwzględnić ich nadrzewny tryb życia, dlatego w terrarium powinna znaleźć się spora ilość mocnych i dużych konarów, na które zwierzęta będą mogły się wspinać. Ponieważ legwany to jaszczurki o znakomitej umiejętności pływania w terrarium powinien znaleźć się również basen, z którego zwierzęta będą chętnie korzystały.

Urządzenie terrarium dla jego mieszkańca to wielka frajda. Dobrze urządzone terrarium to nie tylko świetne środowisko dla jego mieszkańca, ale również doskonałe urozmaicenie aranżacji pomieszczenia, w którym się ono znajduje, czy jest to domowy salon czy biuro. Nie zapominajmy o tym, że wycinek przyrody w najbliższym otoczeniu wpływa relaksująco na nas samych.

Dlatego zapraszam na zakupy do naszego specjalistycznego działu terrarystycznego, który znajduje się na terenie sklepu Kakadu przy ul. Malborskiej. Oprócz przedstawionych w tym artykule gatunków, znajdą państwo bardzo szeroką ofertę innych zwierząt terraryjnych.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Tekst: Adam Wygralak
Zdjęcie: Patrycja Bydlińska

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu