Nieprzyjemny zapach z pyska psa

Nieprzyjemny zapach z pyska psa

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title
Preparaty do pielęgnacji zębów psa kup w e-sklepie Kakadu »

Pies nie jest kwiatem i nigdy z pyszczka pachnieć mu różami nie będzie. Niezbyt przyjemna woń, która może wydobywać się z psiej paszczęki jest niestety cechą typową dla mięsożerców. Powinniśmy jednak zareagować, gdy zapach jest naprawdę brzydki. Może być bowiem objawem kłopotów ze zdrowiem, czasami poważnych.

Niestety, przykry oddech u psów jest bardzo powszechny… W przeciwieństwie do ludzi psy nie myją zębów… Nie ma powodu, by nie skończyć z przykrym zapachem u twojego psa. Przez wprowadzenie kilku zmian w jego diecie i stosowanie podstawowej higieny pyska, wkrótce uzyskasz znaczną poprawę psiego oddechu, a zarazem pomożesz psu chronić jego zęby i dziąsła.

Praca zbiorowa pod red. Paul McGreevy, Psy – Poradnik dla miłośników, 2006.

Problemy z trawieniem

Jedna z najczęstszych przyczyn brzydkiego zapachu z psiego pyska są problemy z trawieniem. Zwykle wynikają one z niewłaściwej diety. Pies to nie człowiek i to, co jemy my niekoniecznie musi być dla niego zdrowe.

Przyprawy, produkty zawierające dużą ilość węglowodanów lub ze zbyt dużą zawartością białek mogą być przyczyną zaburzenia trawienia. Oprócz substancji odżywczych w diecie psa musi znaleźć się odpowiednia ilość substancji balastowych, czyli takich, które nie podlegają trawieniu, ale wpływają na prawidłową pracę jelit. Bez nich pokarm może zalegać w przewodzie pokarmowym i zamiast trawieniu, ulegać procesom rozkładu.

Większość domowych pupili dostaje do jedzenia suchą karmę. Jest bardzo wygodna w użyciu i pełnowartościowa. Musi być jednak dobrej jakości. Pamiętajmy jednak, że nawet najdroższą i najlepszą suchą karmę konkretny osobnik może źle przyswajać. Każdy pies jest inny i to, co służy jednemu, niekoniecznie jest dobre dla innego.

↓ KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI PSICH ZĘBÓW ↓

Niewłaściwa higiena pyska

Kolejną częstą przyczyną nieprzyjemnego zapachu jest niewłaściwa higiena psiego pyska, albo nawet całkowity jej brak.

Kamień nazębny, zalegające resztki pokarmu są doskonałym podłożem dla rozwoju bakterii gnilnych i chorobotwórczych. Konsekwencją zaniedbania psiego pyska mogą być bakteryjne zapalenie dziąseł oraz inne choroby jamy ustnej.

Czyszczenie zębów u psa

Choroby nerek

Problemom z trawieniem lub z kamieniem nazębnym łatwo zaradzić. Niestety, cuchnący oddech może świadczyć o dużo groźniejszych chorobach. W połączeniu z innymi objawami, takimi jak osłabienie, trudności w oddawaniu moczu, matowa sierść może być np. objawem niewydolności nerek psa i zatruciem organizmu mocznikiem.

Niestety, problemy z nerkami często są konsekwencją złego odżywiania. Podobnie jak choroby zębów i dziąseł. Jeśli zatem chcemy ich uniknąć, musimy w pierwszej kolejności zadbać o właściwą dietę naszego czworonoga. Taką, która będzie zawierała odpowiednie proporcje białek do węglowodanów, odpowiednią ilość pozostałych składników odżywczych oraz substancji balastowych. Zadbajmy również o psi pyszczek, a przede wszystkim o zęby psa.

Oczywiście, nie jesteśmy wstanie całkowicie zapobiec wszystkim chorobom, ale poprzez odpowiednie żywienie i pielęgnację możemy zminimalizować ich wystąpieniu.

↓ PRZYSMAKI DENTYSTYCZNE DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcia: Fotolia.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

2 komentarze

Dodaj komentarz
  1. Lacki
    lis 13, 2017 - 11:02 PM

    Witam serdecznie mam prawie rocznego psa rasy chihuahua Ala ma tak niesamowitych odur z mordki proszę o poradę co mu podać by go zlikwidować proszę o podanie produktu….. dziękuję ?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu