najlepsza karma dla swinki morskiej

Najlepsza karma dla świnki morskiej

Świnka morska to roślinożerny gryzoń, który w naturze żywi się głównie rozmaitymi gatunkami traw oraz ziół. Zapewnienie pupilowi tak różnorodnej roślinnej diety w warunkach domowych nie zawsze jest możliwe, dlatego z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju gotowe karmy dla świnek morskich. Która z nich jest najlepsza? Jakie cechy powinna spełniać odpowiednia karma dla świnki morskiej?

Przysmaki dla świnki morskiej

Podstawy żywienia świnki morskiej

Świnki morskie to jedne z najbardziej lubianych i najchętniej hodowanych gryzoni w naszych domach. Ich pielęgnacja i utrzymanie nie sprawiają większego problemu, choć warto pamiętać, że i te zwierzaki mają konkretne wymagania w kwestii żywienia. Dieta świnki morskiej musi obfitować przede wszystkim we wspomagający proces trawienia błonnik roślinny oraz witaminę C, na którą gryzonie wykazują dosyć duże zapotrzebowanie.

Uważa się, że podstawowym elementem jadłospisu świnki morskiej powinno być sianko », ze względu na dużą zawartość błonnika oraz jego korzystny wpływ na pracę układu pokarmowego. Ponadto podgryzanie chrupiącego sianka sprawia świnkom przyjemność, a przy tym pozwala ścierać stale rosnące zęby. W diecie gryzonia nie powinno zabraknąć także wysokiej jakości karmy w postaci mieszanki lub granulatu. Produkty te wytwarza się z części roślin, ziół, warzyw oraz owoców, będących źródłem niezbędnych witamin oraz minerałów.

↓ SIANO DLA ŚWINKI MORSKIEJ ↓

Jaka powinna być karma dla świnki morskiej?

W sklepach zoologicznych znajdziemy różnego rodzaju gotowe pokarmy dla świnek morskich, dostępne w formie mieszanek oraz granulatów. Kupując taki produkt warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego skład. Pamiętajmy, że udział zbóż i ziaren w karmie dla świnki powinien być jak najmniejszy. W przeciwieństwie do innych gryzoni, takich jak chomiki, świnka morska w naturze wybiera raczej zielone części roślin, trawy oraz zioła, a zboża stanowią jedynie niewielki dodatek do jej jadłospisu. W warunkach domowych powinno być więc podobnie. Im mniej zbóż w karmie, tym lepiej.

↓ POKARMY DLA ŚWINKI MORSKIEJ ↓

Podstawą składu karmy dla świnki morskiej powinny być suszone warzywa i owoce, różne gatunki traw oraz ziół. Warto przyjrzeć się także informacji dotyczącej procentowej zawartości błonnika, czyli włókna pokarmowego oraz białka. Przyjmuje się, że porządna karma zawiera około 20% błonnika i 15% białka. Na opakowaniu produktu powinna znajdować się także tabela lub rozpiska informująca o zawartości poszczególnych witamin i minerałów. Dla świnki najważniejsza jest witamina C, ale nie powinno zabraknąć także witamin A, B oraz E, kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6, a ponadto składników, takich jak wapń, magnez i potas.

Czym jeszcze można karmić świnkę morską?

Karmy w formie granulatów mają jedną zasadniczą zaletę. Mianowicie gryzoń nie ma możliwości wyjadania z pokarmu swoich ulubionych kąsków i pozostawiania całej reszty nietkniętej. Wszystkie granulki są takie same, tak samo smakują i to samo zawierają, więc mamy pewność, że do organizmu pupila trafiają wszystkie niezbędne składniki.

Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsza karma to nie wszystko. Dietę świnki morskiej należy uzupełniać o świeżą zieleninę, warzywa, owoce oraz rozmaite trawy i zioła, które w warunkach naturalnych są przecież podstawą jej jadłospisu. W sezonie letnim możemy samodzielnie zbierać trawy dla pupila, zimą natomiast do dyspozycji mamy gotowe mieszanki suszonych ziół, dostępne w sklepach zoologicznych. Świnkom podawać możemy, na przykład lucernę, koniczynę, babkę lancetowatą, koperek, bazylię, malwę, liście mlecza, miętę, stokrotkę czy macierzankę.

Ważne miejsce w diecie gryzonia zajmują także warzywa i owoce, będące źródłem niezbędnej świnkom witaminy C. Najodpowiedniejszymi owocami dla świnek są jabłka, gruszki, melony i brzoskwinie, a warzywa to głównie marchew, pietruszka, ogórek oraz dynia.

↓ SUSZONE ZIOŁA DLA ŚWINKI MORSKIEJ ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz
  1. MonitorPrawa
    sie 15, 2018 - 11:03 AM

    Bo świnki morskie lubią dobrze zjeść

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu