{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Mycie kociej kuwety

Regularne sprzątanie kociej toalety » to jeden z podstawowych obowiązków każdego właściciela. Brudna i zapuszczona kuweta wydziela przykry zapach, a co gorsza stanowi znakomite miejsce do rozwoju groźnych, chorobotwórczych bakterii. Warto dodać, że wśród kotów zdarzają się też ekstremalne czyściochy, które nie wejdą drugi raz do kuwety, z której raz już korzystały. Jeśli nie chcemy, by pupil załatwiał swoje potrzeby gdzie indziej, zadbajmy o należytą czystość i higienę jego toalety.

Jak czyścić kocią kuwetę?

Dbając o stan kociej kuwety, zapewniamy komfort nie tylko pupilowi, ale także sobie. Nieusuwane regularnie odchody wydzielają trudny do zniesienia fetor, a przepełniona i cuchnąca kuweta odstręcza również samego kota. Zniechęcony pupil z pewnością poszuka sobie innego miejsca do załatwiania swoich potrzeb. Chyba nikt z nas nie lubi sprzątać takich niespodzianek, lepiej więc codzienne wybierać nieczystości i brudny żwirek z kuwety mruczka. Niezbędna do tego będzie specjalna łopatka, dzięki której usuniemy tylko zbrylone odchody. W takiej szufelce znajdują się otwory, przez które wypadną czyste granulki, nadające się jeszcze do użycia. Gdy zrobimy już porządek, łopatkę należy umyć, a nieczystości wyrzucić. Gdzie? To zależy od rodzaju żwirku.

Jaki żwirek do kuwety wybrać?

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów żwirków dla kotów », a tego wybór właściwego ma dosyć duże znaczenie. Niektóre produkty posiadają właściwości zbrylające i pochłaniające przykry zapach. Warto wybrać właśnie taki, ponieważ jest dużo bardziej praktyczny i łatwiej usunąć go z kuwety. Co więcej granulki absorbujące zapach mogą zwalniać nas z obowiązku codziennego sprzątania kuwety. Oczywiście nie możemy całkiem zaniechać naszych obowiązków lub odkładać ich w nieskończoność. Kocią toaletą trzeba mieć na oku, a jeżeli żwirek jest widocznie zawilgocony i przykleja się do ścian pojemnika, to znak, że trzeba go wymienić.

Od rodzaju żwirku będzie zależało również to, gdzie wyrzucimy uprzątnięte nieczystości. W sklepach zoologicznych znajdziemy żwirki, które można spłukać w toalecie. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie, jeśli mieszkamy w bloku. Niestety żwirki bentonitowe i silikonowe zupełnie się do tego nie nadają. Wymieniając granulki tego rodzaju, powinniśmy użyć specjalnych woreczków na odchody, które następnie wyrzucimy do kosza (dowiedz się czym różni się żwirek sylikonowy od innych żwirków KLIK).

↓ ŻWIRKI DLA KOTA ↓

Mycie kociej kuwety

Przynajmniej raz w tygodniu powinniśmy dokładnie wymyć kuwetę i napełnić ją świeżym żwirkiem. Gruntowne porządki zaczynamy od usunięcia całej zawartości pojemnika. Jeśli granulki przykleiły się ścianek, możemy namoczyć kuwetę we wrzątku. Do czyszczenia kociej toalety nadadzą się zwykłe, domowe środki czystości, takie jak płyn do naczyń. Pamiętajmy jednak, by wybrany przez nas środek nie miał zbyt silnej woni. Koty nie znoszą, na przykład zapachu amoniaku oraz cytrusów. Intensywnie pachnące detergenty sprawią, że mruczek przestanie korzystać ze swojej toalety. Pamiętajmy także, że niektóre środki mogą uczulić pupila, warto więc sięgnąć po specjalny preparat, przeznaczony do sprzątania kocich kuwet (poczytaj więcej o czyszczeniu kociej kuwety KLIK). Produkty tego typu są zwykle bezzapachowe, dobrze usuwają bakterie i brud, a przede wszystkim nie stanowią zagrożenia dla zdrowia pupila.

Kuwetę czyścimy szczotką z twardym włosiem, następnie wycieramy ściereczką. Gdy pojemnik jest czysty i suchy, napełniamy do nową porcją żwirku.

Kuwety samoczyszczące dla kotów

W sklepach zoologicznych znajdziemy rozmaite modele kuwet dla kotów, począwszy od tych zwykłych, poprzez zabudowane całkowicie lub częściowo, aż po kuwety z podwójnych dnem. Jednak ostatnimi czasy coraz większą popularność cieszą się kuwety samoczyszczące, wyposażone w czujniki ruchu i system neutralizujący zapach. Kuweta jest całkowicie zautomatyzowana, czyści się sama, a niektóre modele można nawet podpiąć do domowej kanalizacji. Wszystkie nieczystości usuwane są z niej na bieżąco, a my nie musimy już zaprzątać sobie głowy codziennymi porządkami.

Niestety nie każdy mruczek idzie z duchem czasu. Większość kotów to tradycjonaliści, którzy mogliby przestraszyć się takiej nowoczesnej toalety i nie chcieć z niej korzystać. Warto też dodać, że automatyczna kuweta to dosyć duży wydatek.

↓ KUWETY DLA KOTA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu