legowisko dla psa yorka

Legowisko dla yorka

Każdy domowy czworonóg zasługuje na swój własny przytulny kącik. Niezależnie więc od tego, czy w domu mamy rosłego labradora, czy małego yorka, milusińskiemu sprawić powinniśmy porządne posłanie. Wybór legowiska dla psa wcale nie jest tak trudny, jak mogłoby się zdawać. Wystarczy zawczasu dobrze poznać najważniejsze psie nocne zwyczaje.

Dlaczego york powinien mieć porządne posłanie?

Nie tylko duże psiaki potrzebują legowiska. Również yorkom powinniśmy zapewnić porządne własne łóżko. Nawet jeżeli pupil nocą sypia obok właściciela, posłanie przyda mu się w ciągu dnia na chwilę relaksu czy drzemki. Spanie na podłodze bądź położonym wprost na niej ręczniku niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Zwierzak, leżąc na takim prowizorycznym legowisku, nie będzie dostatecznie chroniony przed chłodem. Dodatkowo, choć yorki nie szczycą się pokaźną masą ciała, i u nich wylegiwanie się na twardej powierzchni wywoływać może nieprzyjemne zdrowotne dolegliwości. W grę wchodzą tu problemy ze stawami i układem kostnym, odleżyny, otarcia skóry i wycieranie się sierści. Przypadłościom tym zapobiegniemy, sprawiając psu odpowiednie posłanie.

Jakie legowisko dla yorka sprawdzi się najlepiej?

Wybierając posłanie dla psa », zawsze pod uwagę powinniśmy wziąć wielkość naszego zwierzaka, jego wiek i sposób, w jaki lubi układać się on do snu. Dopiero te wszystkie informacje razem wzięte pozwolą nam wybrać taką wersję legowiska, która pupilowi naszemu z pewnością przypadnie do gustu.

→ Legowisko oponka

W przypadku młodych i dorosłych yorków z pewnością dobrze sprawdzi się posłanie w formie oponki. Łóżko takie tworzy okrągła poduszka szczelnie okolona miękkim wysokim oparciem. Wspaniale na takim posłaniu będą czuły się wszystkie te psiaki, które śpią, zwinięte w kłębuszek. Przylegające do ciała zwierzaka ścianki legowiska sprawią, że wtulonemu w nie psiakowi będzie ciepło i przytulnie.

→ Legowisko w formie budki

Posłanie w formie budki jest legowiskiem zamkniętym, a więc takim, które posiada nie tylko wygodną do spania poduszkę, wysokie ścianki, ale i daszek osłaniający całą konstrukcję od góry. Budka to wymarzona opcja dla zwierzaków potrzebujących ustronnego miejsca do odpoczynku. Psiak w takim należącym tylko do niego lokum może poczuć się naprawdę komfortowo i bezpiecznie. Tu uda mu się nieco odseparować od zewnętrznego świata i zaznać spokoju. Ten rodzaj psiego legowiska, zwłaszcza jesienią i zimą, znakomicie sprawdzi się też w przypadku psich zmarzluchów.

LEGOWISKO DLA PSA TYPU BUDKA ↓

→ Materac dla yorka

Materace to posłania najczęściej wybierane przez właścicieli dużych psiaków, zdarza się jednak, że właśnie takie łóżka najlepiej trafiają też w gusta małych yorków. Jeśli pupil nasz lubi wylegiwać się wprost na podłodze, nieograniczający widoczności niski materac będzie wręcz wymarzoną dla niego opcją. Doskonale nada się on też dla wszystkich tych psów, które na drzemkę nie potrzebują ustronnego miejsca, a podczas snu śpią wyprostowanie, nie zaś zwinięte w kłębek (poczytaj więcej o matach dla psa KLIK).

↓ LEGOWISKO DLA PSA TYPU MATERAC ↓

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, wybierając legowisko dla yorka?

Legowisko dla małego psa » powinno odpowiadać wymaganiom i przyzwyczajeniom naszego pupila. Decydując się na odpowiedni model, koniecznie sprawdźmy jednak, czy z łatwością da się go utrzymać w czystości. Legowisko milusińskiego z pewnością szybko przejdzie psim zapachem. Zwłaszcza dżdżystą jesienią i zimą niewiele trzeba też, by zwierzak zabrudził je, wracając ze spaceru. Aby posłania nie wymieniać co dwa miesiące na nowe, wybierzmy taką wersję, którą łatwo da się wrzucić do pralki. Najlepiej pod tym względem sprawdzą się legowiska z odpinanym pokrowcem.

↓ LEGOWISKO DLA YORKA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu