Klatki dla chomików

Klatki dla chomików

Chomik chomikowi nie równy. Klatkę dla chomika trzeba odpowiednio dobrać do hodowanego gatunku.

Wielkość klatki dla chomika

Na pierwszy rzut oka chomiki nie robią nic innego poza spaniem. Wydawać by się zatem mogło, że nie potrzebują dużej klatki. Skoro są tak mało aktywne… Ale to tylko pozory. Zwierzęta te prowadzą głównie nocny tryb życia i faktycznie w ciągu dnia śpią w swoich domkach, jednak wieczorem i w nocy są bardzo aktywne.

Dlatego klatki dla chomików wcale nie powinny być małe! Oczywiście należy uwzględnić wielkość i liczbę mieszkańców. „Duży” chomik syryjski potrzebuje znacznie więcej miejsca niż maleńki chomik Roborowskiego. Zawsze jednak większa klatka jest lepsza od mniejszej, niezależnie od gatunku gryzonia.

Odległość między prętami w klatce dla chomika

Zadziwiające przez jak małe szczeliny chomiki potrafią się przecisnąć! Wybierając klatkę należy więc zwrócić szczególną uwagę na odległości między prętami. Jeśli zwierzę będzie mogło się przez nie przecisnąć, zrobi to. Ucieknie i raczej nie ma co liczyć na to, że z własnej woli do klatki wróci.

Złapanie go, zwłaszcza szybkiego chomika Roborowskiego, może graniczyć z cudem. I tak, odległość między prętami dla chomików Roborowskiego powinna wynosić nie więcej niż pół centymetra.

Dla chomików dżungarskich i chińskich mniej więcej centymetr. A dla chomików syryjskich około 1,5 cm. Oczywiście chodzi o odległość maksymalną.

Wyposażenie klatki dla chomika

Oprócz tak oczywistych „przedmiotów codziennego użytku”, jak miseczki i poidła, do klatki należy wstawić domek i kołowrotek. W domku zwierzę oczywiście śpi, a w kołowrotku z upodobaniem biega. W naturze chomiki zamieszkują podziemne nory.

Namiastką nory jest domek, ale warto chomikom kupić także specjalne tunele. W sklepach zoologicznych dostępne są plastikowe tunele, które można łączyć ze sobą i z klatką, budując z nich skomplikowany system.

Da się przy ich pomocy połączyć ze sobą kilka klatek, i to stojących w różnych miejscach w pokoju! W ten sposób powstanie wspaniałe chomicze osiedle, w którym zamieszka cała rodzina gryzoni. W większych klatkach warto zainstalować również półki i drabinki do wspinania.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne
Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 43 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »
Zoologiczny sklep internetowy
Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»
Prezenty
Wybierz prezent do zakupów w e-sklepie! Obejrzyj katalog prezentów»
Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta
Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »
Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy
Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.

Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota » Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.

Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni » Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.

Wszystko dla ptaków egzotycznych » Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.

Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium » Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.

Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu