Karmy holistyczne dla psów

Karmy holistyczne dla psów

Nie od dziś wiadomo, że prawidłowe żywienie wpływa pozytywnie na pracę całego organizmu. Coraz więcej osób zdaje sobie również sprawę, że czworonożni pupile, podobnie jak my, potrzebują starannie opracowanej diety. Zakup dla psa odpowiednio zbilansowanej karmy to obecnie standard. Karmienie czworonoga można jednak potraktować trochę inaczej – łącząc wiedzę z zakresu medycyny i zdrowego żywienia z filozofią. Szczególne podejście do funkcjonowania organizmów zwierząt zaowocowało powstaniem karm holistycznych. Co wyróżnia je na tle innych pokarmów dla psów? Jakie są zalety tego typu produktów?

Holistyczne podejście do zdrowia zwierząt

Medycyna holistyczna opiera się na założeniu, że do każdego organizmu należy podchodzić w sposób całościowy. Zdrowie trzeba zawsze zaś rozpatrywać na trzech poziomach: fizycznym, psychicznym i umysłowym. W tym ujęciu problemy psychiczne często mogą prowadzić do zaburzeń pracy poszczególnych narządów. Niepokojących objawów nigdy nie powinno się analizować indywidualnie – zawsze choruje bowiem cały organizm. Holistyczne podejście do zdrowia nie dotyczy wyłącznie ludzi, ale odnosi się również do zwierząt. Dziś nikt nie ma już wątpliwości, że psy doświadczają stresu, strachu, smutku. Problemy dermatologiczne, zaburzenia snu, duszności – to często sygnały dużo poważniejszych problemów. Co więc według weterynarii holistycznej należy zrobić, aby pupil był zdrowy i szczęśliwy? Najlepiej zatroszczyć się o wszystkie aspekty życia czworonoga. Zadbać o jego dobre samopoczucie, dostarczyć mu odpowiedniej dawki stymulacji umysłowej i przywiązywać dużą wagę do jego właściwego żywienia.

Holistyczne żywienie psów

Skoro organizm psa składa się ze ściśle połączonych ze sobą układów, pupila musimy karmić tak, aby zachować w odpowiedniej kondycji wszystkie jego narządy. Dieta holistyczna została opracowana w ten sposób, aby wspomagać funkcjonowanie całego organizmu. Celem takiego żywienia jest bowiem dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych, pochodzących z różnych (lecz zawsze naturalnych) źródeł. Nie bez znaczenia jest również fakt, że takie żywienie ma pozytywnie oddziaływać na zdrowie naszego czworonoga i chronić go przed chorobami.

Czym są karmy holistyczne dla psów?

Karmy holistyczne to produkty całkowicie naturalne, składające się z surowców najwyższej jakości. Składniki do produkcji tego typu pokarmów często pozyskiwane są z upraw ekologicznych. W pokarmach holistycznych spotkać można także produkty lokalne. Składniki karm zostały tak skomponowane, aby wzajemnie się uzupełniały, a tym samym pozytywnie wpływały na stan zdrowia zwierzaka. Wiele z nich ma więc właściwości prozdrowotne. W pokarmach tego typu nie brakuje nigdy owoców, warzyw i ziół. Dużą wagę przywiązuje się też do różnorodności i przyswajalności wszystkich składników. Dla producentów szczególne znacznie ma zawartość poszczególnych aminokwasów. Najczęściej stosuje się więc kilka, różnych źródeł białka. Producenci nie zapominają też o znaczeniu tłuszczów. W pokarmach stosuje się więc zarówno tłuszcze roślinne, jak i zwierzęce. W produktach holistycznych ogranicza się za to zawartość węglowodanów.

Co jeszcze wyróżnia pokarmy holistyczne? Karmy tego typu są pozbawione konserwantów i sztucznych dodatków. W zamian są w nich stosowane substancje naturalne (witaminy, prebiotyki, antyoksydanty). Dąży się również do wyeliminowania potencjalnych alergenów np. glutenu, soi, pszenicy, kukurydzy.

Istotną kwestią jest również proces produkcji karm holistycznych. Wszelka obróbka technologiczna obniża bowiem wartość odżywczą pokarmu. Stosuje się więc procedury, które ograniczą straty witamin i innych cennych składników. Ważne jest również, aby karmę wytworzyć jak najszybciej od pozyskania surowców (przeczytaj również o karmach weterynaryjnych dla psów KLIK).

Kiedy warto kupić karmę holistyczną dla psa?

Karmę holistyczną można polecić każdemu czworonogowi. Na rynku dostępne są produkty dedykowane psom w różnym wieku i z różnymi problemami. Istnieją jednak sytuacje, w których taki sposób żywienia jest szczególnie pożądany. Karmę holistyczną warto podawać pupilom, którym nie służy tradycyjne żywienie. Sprawdzi się więc szczególnie u alergików i czworonogów cierpiących z powodu nietolerancji pokarmowych. Należy się też zastanowić nad przejściem na karmę holistyczną, jeśli nasz pies wykazuje problemy behawioralne. Warto bowiem pamiętać, że niektóre sztuczne dodatki mogą wpływać na zachowanie pupila. Wskazaniem do zmiany diety na holistyczną są też choroby psychosomatyczne.

↓ HOLISTYCZNA KARMA DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu