{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Karma dla labradora

W sklepach zoologicznych możemy znaleźć karmy dedykowane konkretnym rasom psów. Rozwiązanie takie wcale nie jest kolejnym chwytem marketingowym, bo nie od dziś wiadomo, że potrzeby żywieniowe poszczególnych psiaków mogą się nieco od siebie różnić. Specjalna karma dla labradora to zatem idealne rozwiązanie – zwłaszcza, gdy szukamy produktu, który w pełni zaspokoi wszystkie potrzeby naszego zwierzaka.

Labrador – specyficzne żywieniowe wymagania

W zależności od rasy, każdy pies będzie potrzebował specjalnie dopasowanej do niego diety. Oczywiście, podstawowe zasady dotyczące odżywiania będą wspólne dla wszystkich psiaków, jednak czasem szkopuł tkwi właśnie w szczegółach. Labradory to duże i aktywne zwierzaki. Uwielbiają wspólne zabawy i długie, intensywne spacery. W takiej sytuacji koniecznością jest, aby do misek tych czworonogów trafiała przede wszystkim wysokoenergetyczna i bogata w najlepsze białka karma. Posiłek, którego podstawą jest kurczak, jagnięcina bądź ryba sprawdzi się znakomicie.

Niestety, labradory mają wrodzoną tendencje do tycia, a zbyt duża masa ciała w znaczący sposób obciąża stawy. Należy więc uważać, aby nie przekarmiać pupila. Jeśli zwierzak nie zażywa aż tyle ruchu, ile powinien, uwzględnić musimy ów fakt podczas ustalania diety. Czasem drobne modyfikacje można również wprowadzić zimą, gdy wspólne spacery nie są aż tak intensywne. Dobrze jest też wybrać taką karmę, która ma na uwadze labradorowe predyspozycje do tycia. Tak skomponowany posiłek jednocześnie zadba o cenne białka, ale i o specjalne składniki pozwalające naszemu czworonogowi utrzymać odpowiednią masę ciała. Wśród tych ostatnich dobrze sprawdza się L-karnityna – aminokwas wspomagający walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Karma dla labradora – wybierz jedzenie o odpowiednim składzie!

Psy to zwierzęta wszystkożerne – ich układ trawienny radzi sobie z różnymi produktami, również ze zbożem. Te w wielu tanich karmach bywa podstawą całego posiłku, a tak skomponowane menu niestety labradorowi nie wyjdzie na zdrowie. Zboża to węglowodany, a ich zbyt duża ich ilość łatwo może doprowadzić naszego pupila do nadwagi. Dobrej jakości karma dla labradora to taka, w której składzie na pierwszej pozycji figuruje mięso.

Najtańsze karmy dla psów zawierają też wiele wypełniaczy i chemicznych dodatków. Te zaś służą głównie obniżeniu kosztów produkcji, nie zaś dobremu samopoczuciu naszego zwierzaka. Małowartościowego pożywienia labrador musi zjeść znacznie więcej niż należycie zbilansowanej karmy, bogatej w cenne substancje odżywcze. To zaś znów przywołuje ten sam problem – tycie.

Jak kontrolować wagę labradora?

W kontekście dbałości o linię często pada pytanie, ile tak właściwie ważyć powinien nasz domowy czworonóg. Odpowiedź nie jest prosta. Zwierzaki nawet w obrębie jednej rasy różnią się od siebie wysokością i budową ciała. Na nic zdadzą się więc tu dokładne wytyczne. Ocenę wagi pupila najlepiej jest oprzeć na obserwacjach. Warto pamiętać o tym, że zwierzak ten powinien mieć odpowiednią linię. Zdrowy, nieotyły labrador jest wyraźnie szerszy w klatce piersiowej i węższy w miarę przesuwania się w stronę brzucha i pachwin. Sylwetka jego jest wyprofilowana tak, że przyjmuje formę opadającego zbocza. Nie może więc być mowy o zwisającym brzuchu. Zanik talii to znak, że pupil zaczyna ważyć za dużo.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu