{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Kaganiec plastikowy dla psa

Noszenie kagańca nigdy nie powinno być dla pupila przykrym obowiązkiem. Czworonóg z pewnością szybciej zaakceptuje nowe akcesorium, jeśli będzie ono lekkie i wygodne. Czasami świetną alternatywą dla metalowego kagańca może okazać się model plastikowy. W jakich sytuacjach warto się na niego zdecydować?

Czym charakteryzuje się kaganiec plastikowy?

Kaganiec plastikowy zbudowany jest podobnie jak jego metalowy odpowiednik – ma więc postać koszyka. Metalowe pręty zostały jednak zastąpione elementami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Dzięki temu kaganiec plastikowy jest bardzo lekki. Jednak tego typu akcesorium ma jeszcze kilka innych zalet. Przede wszystkim tworzywo sztuczne jest odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne – mróz, deszcz i wysokie temperatury. Dzięki temu nie ma ryzyka, że noszenie kagańca skończy się dla psiaka odmrożeniami lub poparzeniami. Ponadto niektóre modele posiadają tzw. podwójne dno, które uniemożliwia pupilowi zjadanie odpadków podczas spacerów. Nie da się jednak ukryć, że tworzywo sztuczne jest mniej wytrzymałe niż metal, dlatego kaganiec plastikowy może szybciej ulec zniszczeniu.

Kiedy warto wybrać kaganiec plastikowy?

Kagańce plastikowe świetnie sprawdzą się w przypadku niezbyt dużych i raczej spokojnych psiaków. Dla takich czworonogów metalowe akcesoria mogłyby zwyczajnie okazać się za ciężkie i stanowiłyby niepotrzebny balast. To również dobry wybór, jeżeli nasz pupil nie nosi kagańca na co dzień, lecz jedynie okazjonalnie, np. podczas podróży komunikacją miejską. Kaganiec plastikowy warto wypróbować u wrażliwych psiaków, które cenią sobie wysoki komfort. Może się także okazać, że łatwiej będzie przyzwyczaić zwierzaka do noszenia kagańca z tworzywa sztucznego niż metalowego. Nie zaszkodzi więc zaoferować ulubieńcowi ten model, jeśli nie akceptuje on klasycznego akcesorium. W jakich innych sytuacjach może być jeszcze przydatny kaganiec plastikowy? Z pewnością u nałogowych łakomczuchów, którzy nie oprą się żadnym (nawet niejadalnym) odpadkom, znalezionym podczas spacerów. Kaganiec uniemożliwi im praktykowanie swojego zachowania, a co za tym idzie – ułatwi nam walkę z negatywnymi przyzwyczajeniami zwierzaków. Akcesorium z tworzywa sztucznego warto używać także podczas zimy, kiedy noszenie metalowego kagańca mogłoby być dla czworonoga niezbyt przyjemne (przeczytaj więcej na temat kagańców metalowych KLIK).

Jak dobrać odpowiedni kaganiec plastikowy dla psa?

Kaganiec plastikowy dobiera się podobnie jak inne modele. Na początku musimy dokonać wszystkich niezbędnych pomiarów. Sprawdźmy obwód kufy naszego czworonoga (w najszerszym miejscu), a następnie jej długość (od czubka nosa do linii oczu). Nie mniej ważny jest obwód szyi naszego podopiecznego. Warto pamiętać – dobrze dobrany kaganiec to taki, który nie uciska, ale również nie spada z psiej kufy. Czworonóg może też w nim swobodnie otwierać pysk i dyszeć.

Przed zakupem kagańca trzeba mieć na uwadze kilka jego cech. Bardzo istotne są zapięcia, które powinny być niezwykle solidne. Ponadto należy zwrócić uwagę na paski. Czy nie będą wrzynać się w futro lub powodować u psiaka dyskomfortu? Niemałe znaczenia ma wielkość otworów w kagańcu – wąskie dobrze zapobiegają zjadaniu przez psiaka śmieci, ale uniemożliwiają też podanie mu smakołyków.

Jak przyzwyczaić psa do noszenia kagańca?

Zanim ochoczo spróbujemy założyć nowy kaganiec na psi pysk, dajmy naszemu czworonogowi trochę czasu, by mógł się do niego przyzwyczaić. Najlepiej przeprowadzić odpowiedni trening, podczas którego przekonamy pupila, że zakładanie kagańca zawsze wiążę się z czymś przyjemnym. Podczas pierwszej sesji szkoleniowej nowe akcesorium wraz z włożonym do niego smakołykiem kładziemy na ziemi. Psiak, aby sięgnąć po przysmak, będzie musiał włożyć pysk do kagańca. Jeśli robi to już bez problemu, możemy pójść o krok dalej. Unosimy kaganiec (ze smakołykiem) na wysokość psiego pyska i czekamy, aż czworonóg spróbuje dosięgnąć przysmaku. Potem nagradzamy pupila za spokojne zachowania podczas przytrzymywania i zapinania pasków. Jeżeli nie możemy podać mu frykasa przez otwory w kagańcu, powinniśmy go pochwalić i pogłaskać. Ostatni etap treningu to przyzwyczajanie zwierzaka do grzecznego pozostawania w zapiętym kagańcu. Podobnie jak wcześniej działamy stopniowo – najpierw pozostawiamy kaganiec na psim pysku na kilkanaście sekund, by później wydłużać ten czas. Jeśli zwierzak jest wyraźnie niezadowolony, to najprawdopodobniej znak, że działamy zbyt szybko. Trzeba wtedy spokojnie wrócić do poprzedniego udanego etapu. Warto pamiętać – czworonogi uczą się w różnym tempie, a te wyjątkowo lękliwe mogą potrzebować trochę czasu, by w pełni zaakceptować kaganiec.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Trackbacks/Pingbacks

  1. Kaganiec materiałowy dla psa | Sieć sklepów zoologicznych Kakadu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu