{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Hamak dla szynszyli

Szynszyle » to pełne życia zwierzaki, które ciekawie wtykają noski w każdy zakamarek. Są aktywne, wszędobylskie, lubią się bawić i odkrywać otaczające ich środowisko. Dlatego też w klatce każdej szynszyli powinny znaleźć się akcesoria, które zapewnią jej rozrywkę i uprzyjemnią czas. Doskonałym elementem wyposażenia klatki gryzonia jest hamak, który sprawdzi się w roli legowiska, dobrego punku obserwacyjnego, a także jako miejsce na zabawę.

Dlaczego warto kupić hamak dla szynszyli?

Hamak dla szynszyli to przede wszystkim rodzaj legowiska, w którym zwierzak może się zdrzemnąć lub odpocząć. Wykonuje się je z miękkich materiałów, na przykład polaru lub wełny, dzięki którym gryzoniowi jest wygodnie i przytulnie. W sklepach zoologicznych znajdziemy też hamaki dwustronne, ocieplane z jednej strony a z drugiej obszyte chłodniejszym i bardziej przewiewnym materiałem. Możemy je wywijać w zależności od pory roku lub tego, co bardziej odpowiada pupilowi.

Hamak to nie tylko wygodne posłanie dla szynszyli, ale także punkt obserwacyjny. Zwierzaki te są ciekawskie i z wielkim zainteresowanie obserwują wszystko, co dzieje się dookoła nich. Dzięki temu, że hamak można podwiesić nieco wyżej ponad dnem klaki, szynszyla będzie mogła z góry podglądać otoczenie i wciąż czuć się bezpiecznie na swoim terytorium.

Podwieszany hamak dla szynszyli to także wspaniała zabawka, zapewniająca gryzoniowi cenną porcję ruchu. Gryzoń może używać hamaka jako huśtawki lub trampoliny do wybijania się i podskakiwania. Dzięki temu nasz pupil zachowa dobrą kondycję.

Hamak dla szynszyli – jaki wybrać?

Wybór hamaków dla gryzoni jest bardzo duży, więc na pewno znajdziemy coś, co spodoba się naszej szynszyli. Kupując hamak, powinniśmy jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Każdy element wyposażenia klatki naszego pupila powinien być bezpieczny i jakościowo bez zarzutu. Warto wybierać produkty z atestem, by mieć pewność, że pupil korzystając z nich nie zrobi sobie żadnej krzywdy. Hamak dla szynszyli musi być porządny i wytrzymały, tak aby nie zerwał się i nie spadł wraz z naszym zwierzakiem. Warto upewnić się, czy materiał, z którego wykonano hamak nie zacznie się strzępić, pruć lub po prostu rozpadać pod wpływem podgryzania i skubania.

Co jeszcze jest ważne? Oczywiście wielkość hamaka. Jeśli produkt okaże się zbyt mały to nasza szynszyla może mieć problem z utrzymaniem się i zacznie z niego spadać. Nie będzie też mowy o wygodnym ułożeniu się do snu. Duży hamak raczej nie stanowi problemu. Nie musimy obawiać się o brak miejsca w klatce, ponieważ możliwość podwieszenia pozwala rozsądnie zagospodarować przestrzeń pupila.

Hamak dla szynszyli powinien być przede wszystkim wygodny, ale też praktyczny. Warto wybierać produkty odporne na brud lub takie, które łatwo wyczyścić. Jeśli zaś chodzi o kolor legowiska, to wybór w sklepach jest dosyć pokaźny, ale pamiętajmy, że na jasnych bardziej widać zabrudzenia.

Rodzaje hamaków dla szynszyli

Hamak dla szynszyli dostępny jest w kilku podstawowych modelach. Możemy dobrać go, na przykład pod względem wielkości klatki i jej pozostałego wyposażenia. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest hamak naroży, rozpinany na trzech linkach w rogu klatki. Wyglądem przypomina trochę trampolinę i rzeczywiście, jeśli za mocno naciągniemy sznurki mocujące, zwierzak będzie wciąż na nim podskakiwał. Brzmi jak dobra zabawa, ale raczej nie sprzyja poobiedniej drzemce, a przecież chcemy, by hamak pełnił też funkcję legowiska.

Wielu właścicieli wybiera model wyposażony w cztery linki zamiast trzech. Dzięki dodatkowemu sznurkowi możemy zainstalować hamak w dowolnym miejscu klatki, niekoniecznie w rogu (poczytaj więcej o klatkach dla szynszyli KLIK). Taki hamak z powodzeniem pełni funkcję legowiska, jak i placu zabaw dla szynszyli.

Ciekawym rozwiązaniem są też hamaki-tunele, dostępne w kilku wersjach. Niektóre z nich przypominają po prostu tuby, pełniące rolę przytulnej, ciepłej kryjówki dla gryzonia. Jednak w sklepach zoologicznych znajdziemy też bardziej rozbudowane hamaki, z dodatkowym, usztywnionym piętrem. Dzięki nim nasz zwierzak dostaje dwa w jednym, tzn. normalne siedzisko, z którego może obserwować otoczenie oraz tunel, w którym schowa się lub zdrzemnie, gdy zapragnie większej prywatności.

↓ HAMAKI DLA GRYZONI ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu