hamak dla szynszyli 938x535 - Hamak dla szynszyli

Hamak dla szynszyli

Szynszyle » to pełne życia zwierzaki, które ciekawie wtykają noski w każdy zakamarek. Są aktywne, wszędobylskie, lubią się bawić i odkrywać otaczające ich środowisko. Dlatego też w klatce każdej szynszyli powinny znaleźć się akcesoria, które zapewnią jej rozrywkę i uprzyjemnią czas. Doskonałym elementem wyposażenia klatki gryzonia jest hamak, który sprawdzi się w roli legowiska, dobrego punku obserwacyjnego, a także jako miejsce na zabawę.

Dlaczego warto kupić hamak dla szynszyli?

Hamak dla szynszyli to przede wszystkim rodzaj legowiska, w którym zwierzak może się zdrzemnąć lub odpocząć. Wykonuje się je z miękkich materiałów, na przykład polaru lub wełny, dzięki którym gryzoniowi jest wygodnie i przytulnie. W sklepach zoologicznych znajdziemy też hamaki dwustronne, ocieplane z jednej strony a z drugiej obszyte chłodniejszym i bardziej przewiewnym materiałem. Możemy je wywijać w zależności od pory roku lub tego, co bardziej odpowiada pupilowi.

Hamak to nie tylko wygodne posłanie dla szynszyli, ale także punkt obserwacyjny. Zwierzaki te są ciekawskie i z wielkim zainteresowanie obserwują wszystko, co dzieje się dookoła nich. Dzięki temu, że hamak można podwiesić nieco wyżej ponad dnem klaki, szynszyla będzie mogła z góry podglądać otoczenie i wciąż czuć się bezpiecznie na swoim terytorium.

Podwieszany hamak dla szynszyli to także wspaniała zabawka, zapewniająca gryzoniowi cenną porcję ruchu. Gryzoń może używać hamaka jako huśtawki lub trampoliny do wybijania się i podskakiwania. Dzięki temu nasz pupil zachowa dobrą kondycję.

Hamak dla szynszyli – jaki wybrać?

Wybór hamaków dla gryzoni jest bardzo duży, więc na pewno znajdziemy coś, co spodoba się naszej szynszyli. Kupując hamak, powinniśmy jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Każdy element wyposażenia klatki naszego pupila powinien być bezpieczny i jakościowo bez zarzutu. Warto wybierać produkty z atestem, by mieć pewność, że pupil korzystając z nich nie zrobi sobie żadnej krzywdy. Hamak dla szynszyli musi być porządny i wytrzymały, tak aby nie zerwał się i nie spadł wraz z naszym zwierzakiem. Warto upewnić się, czy materiał, z którego wykonano hamak nie zacznie się strzępić, pruć lub po prostu rozpadać pod wpływem podgryzania i skubania.

Co jeszcze jest ważne? Oczywiście wielkość hamaka. Jeśli produkt okaże się zbyt mały to nasza szynszyla może mieć problem z utrzymaniem się i zacznie z niego spadać. Nie będzie też mowy o wygodnym ułożeniu się do snu. Duży hamak raczej nie stanowi problemu. Nie musimy obawiać się o brak miejsca w klatce, ponieważ możliwość podwieszenia pozwala rozsądnie zagospodarować przestrzeń pupila.

Hamak dla szynszyli powinien być przede wszystkim wygodny, ale też praktyczny. Warto wybierać produkty odporne na brud lub takie, które łatwo wyczyścić. Jeśli zaś chodzi o kolor legowiska, to wybór w sklepach jest dosyć pokaźny, ale pamiętajmy, że na jasnych bardziej widać zabrudzenia.

Rodzaje hamaków dla szynszyli

Hamak dla szynszyli dostępny jest w kilku podstawowych modelach. Możemy dobrać go, na przykład pod względem wielkości klatki i jej pozostałego wyposażenia. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest hamak naroży, rozpinany na trzech linkach w rogu klatki. Wyglądem przypomina trochę trampolinę i rzeczywiście, jeśli za mocno naciągniemy sznurki mocujące, zwierzak będzie wciąż na nim podskakiwał. Brzmi jak dobra zabawa, ale raczej nie sprzyja poobiedniej drzemce, a przecież chcemy, by hamak pełnił też funkcję legowiska.

Wielu właścicieli wybiera model wyposażony w cztery linki zamiast trzech. Dzięki dodatkowemu sznurkowi możemy zainstalować hamak w dowolnym miejscu klatki, niekoniecznie w rogu (poczytaj więcej o klatkach dla szynszyli KLIK). Taki hamak z powodzeniem pełni funkcję legowiska, jak i placu zabaw dla szynszyli.

Ciekawym rozwiązaniem są też hamaki-tunele, dostępne w kilku wersjach. Niektóre z nich przypominają po prostu tuby, pełniące rolę przytulnej, ciepłej kryjówki dla gryzonia. Jednak w sklepach zoologicznych znajdziemy też bardziej rozbudowane hamaki, z dodatkowym, usztywnionym piętrem. Dzięki nim nasz zwierzak dostaje dwa w jednym, tzn. normalne siedzisko, z którego może obserwować otoczenie oraz tunel, w którym schowa się lub zdrzemnie, gdy zapragnie większej prywatności.

↓ HAMAKI DLA GRYZONI ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.