Domki dla gryzoni i krolikow

Domki dla gryzoni i królików

Aranżacja domowej przestrzeni na wzór naturalny to podstawowa zasada projektowania środowiska dla małych ssaków. Aby zwierzaki czuły się komfortowo, w ich klatce nie może zabraknąć bezpiecznych kryjówek. W tej roli idealnie sprawdzają się domki dla gryzoni i królików. Jakie akcesoria najlepiej spełniają specyficzne wymagania małych milusińskich?

Zabawki dla gryzoni

Domki dla gryzoni i królików – najważniejsze funkcje

Możliwość bezpiecznego schronienia się to jedna z podstawowych potrzeb behawioralnych gryzoni i królików. Małe zwierzaki, które w naturze nierzadko padają łupem drapieżników, instynktownie poszukują miejsc, w których mogłyby skryć się w razie niebezpieczeństwa. Na wolności zwykle chronią się w ciemnych norach. Wielu zwierzakom podziemne tunele służą również jako szlaki komunikacyjne, miejsca wypoczynku i rozrodu oraz magazyny na żywność. Szczególną wagę do swoich rezydencji przywiązują chomiki, które z rozmysłem wydzielają i projektują poszczególne pomieszczenia.

W warunkach domowych powinniśmy dążyć do odwzorowania naturalnego środowiska naszych podopiecznych. Z tego względu w wyprawce dla gryzoni i królików nie powinno zabraknąć domku. Akcesorium to imituje norę i schronienie małych ssaków, a co za tym idzie – w dużym stopniu wpływa na poczucie bezpieczeństwa domowych pupili. Domek pełni przede wszystkim funkcję azylu – pozwala odizolować się od niepokojących bodźców docierających z otoczenia. Jest więc niezastąpiony w przypadku stresu i niepokoju. Nie sposób jednak nie zauważyć, że domek dla gryzoni i królików to tak naprawdę akcesorium wielofunkcyjne. Przydaje się w porze relaksu – jako miejsce do snu i wypoczynku. Może stać się tajną skrytką na jadalne skarby. Małe ssaki często wykorzystują go także do prowadzenia interesujących obserwacji otoczenia, radosnych zabaw czy pielęgnacji uzębienia.

Drewniane domki dla gryzoni i królików

Domki dla gryzoni i królików mogą być wykonane z różnych materiałów. Do najpopularniejszych, a zarazem najbardziej funkcjonalnych, bez wątpienia należą akcesoria drewniane. Ich ogromną zaletą jest naturalność, która sprawia, że cieszą się powszechną aprobatą małych podopiecznych. Domki drewniane doskonale nadają się do podgryzania – zwierzaki mogą do woli testować na nich swoje uzębienie, a my nie musimy obawiać się o ich bezpieczeństwo. Niewątpliwym atutem tego typu akcesoriów jest też ich estetyczny, naturalny wygląd, który powoduje, że zwykle świetnie wpisują się w otoczenie pupili.

↓ DREWNIANE DOMKI DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW ↓

Plastikowe domki dla gryzoni i królików

Kolejnym typem schronień dla małych zwierząt są domki plastikowe. Kolorowe, lekkie, dostępne w fantazyjnych kształtach, łatwe w demontażu i czyszczeniu – stanowią przytulne kryjówki dla zwierzaków. Wiele akcesoriów tego typu może dodatkowo odgrywać rolę dekoracji, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym miłośnikom zwierzaków. Niestety, pod wpływem ostrych zębów gryzoni i królików, plastikowe domki łatwo ulegają uszkodzeniom. Ich podgryzanie nie jest najlepszą formą pielęgnacji uzębienia.

↓ PLASTIKOWE DOMKI DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW ↓

Jadalne domki dla gryzoni i królików

Ciekawym mieszkaniowym rozwiązaniem dla małych ssaków są domki jadalne. Stworzone ze smakowitych ziół i warzyw nie tylko zachęcają do wspinaczki oraz wypoczynku, ale również dostarczają zwierzakom mnóstwa radości płynącej z pałaszowania przekąski. Świetne jako zabawki, gryzaki i zdrowe wzbogacenie jadłospisu. Akcesoria od schrupania nie są jednak zbyt trwałe i wymagają częstej wymiany. Najlepiej stosować je zatem jako dodatkowe, a nie podstawowe, kryjówki dla małych podopiecznych.

↓ JADALNE DOMKI DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW ↓

Jaki domek wybrać dla zwierzaka?

Domek dla królika lub gryzonia musi być ściśle dostosowany do jego specyficznych potrzeb. Przede wszystkim należy dopasować go do wielkości podopiecznego. Pupil musi mieć możliwość swobodnego wchodzenia do swojej kryjówki i odpoczynku w jego wnętrzu w komfortowej pozycji. Warto zwrócić szczególną uwagę na wielkość otworu wejściowego – jeśli będzie zbyt mały, zwierzak może się w nim zaklinować. Domek powinien także zapewniać małemu podopiecznemu odpowiednią dyskrecję, dlatego nie może do niego docierać zbyt wiele światła. Należy ponadto upewnić się, czy akcesorium jest całkowicie nietoksyczne i nie posiada elementów, które mogłyby zranić zwierzaka.

Naturalne środowisko gryzoni i królików jest niezwykle złożone. Im bardziej skomplikowane będzie ich schronienie, tym lepiej. Poszukajmy zatem domku z kilkoma otworami wejściowymi, które skłonią pupili do eksploracji otoczenia i beztroskich harców. Wybierzmy model z platformą widokową, schowkiem na suchy pokarm czy schodkami do wspinaczki. Jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni w klatce, zakupmy akcesorium narożne lub dwupiętrowe. Zadbajmy o właściwe usytuowanie domu. Umieśćmy w jego pobliżu tunel lub ulubione zabawki pupila, dzięki czemu będzie czerpał jeszcze więcej frajdy z przebywania w swojej małej rezydencji.

↓ DOMKI DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © Olga Barbakadze — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Małe ssaki
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu