Dlaczego warto podawać psu przysmaki dentystyczne?

Dlaczego warto podawać psu przysmaki dentystyczne?

Dbanie o psią jamę ustną jest niezwykle ważne i obowiązek ten spoczywa na właścicielu kudłacza. W końcu psiak sam sobie zębów nie umyje, nie wspominając o używaniu odpowiedniej pasty, nici dentystycznej albo innych specyfików, wśród których mogą wybierać ludzie. Do tego, jeśli pojawią się u pupila problemy z zębami, nie ma możliwości, aby zabrać go do stomatologa na borowanie i zakładanie plomb. Taki uszkodzony albo bolący ząb po prostu się usuwa. Zaniedbania w higienie jamy ustnej skutkują zresztą nie tylko kłopotami z samymi zębami, ale także z dziąsłami. Fatalny stan uzębienia może prowadzić do paradontozy, która jest bolesna i może być bezpośrednią przyczyną utraty zębów przez kudłacza. Z tych wszystkich powodów naprawdę warto regularnie dbać o zęby i całą jamę ustną pupila. Nie wymaga to od nas wcale wielkiego wysiłku.

Przysmaki dentystyczne dla psów

↓ PRZYSMAKI DENTYSTYCZNE 8IN1 DLA PSA ↓

Potrzeba gryzienia u psów

Wielu właścicieli skarży się na to, że ich zwierzaki gryzą i podgryzają meble w mieszkaniu, buty albo różne elementy wyposażenia domu. Prowadzenie walki z pupilem w tej kwestii jest raczej skazane na porażkę. Oczywiście, możemy nauczyć go na spokojnie (bez wrzasków i karania), że pewnych rzeczy w domu absolutnie nie wolno mu niszczyć, ale potrzeby gryzienia jako takiej nie wyeliminujemy, ponieważ jest głęboko zakodowana w psiej naturze (poczytaj więcej o tym, jak oduczyć psa gryzienia butów KLIK). Mamy zatem wybór – albo toczymy bezsensowną walkę i stresujemy psiaka, albo znajdujemy mu dobry zastępnik tego, co aktualnie ma w swoich zębach. To trochę tak jak z potrzebą ostrzenia pazurów przez mruczki – kupimy im odpowiedni sprzęt, czyli drapak, albo zaostrzą sobie pazury na naszych meblach. Z psiakami postępujemy w ten sam sposób. W sklepach zoologicznych Kakadu dostaniemy szeroki wybór przedmiotów, które do gryzienia się nadadzą. Mogą to być albo zabawki, albo właśnie przysmaki dentystyczne dla psów. Zabawki z pewnością przyciągną uwagę pupila i doskonałe nadadzą się do wyładowania przez niego nadmiaru energii, ale tylko przysmaki zadbają jednocześnie o stan psiej szczęki i zębów.

↓ PRZYSMAKI DENTYSTYCZNE PEDIGREE DENTASTIX DLA PSA ↓

Zalety przysmaków dentystycznych dla psa

Przysmaki dentystyczne dla psów » doskonale walczą z kamieniem nazębnym, który z kolei jest główną przyczyną krwawiących dziąseł i paradontozy. Smakołyki te nie tylko fizycznie go ścierają (poprzez sam mechanizm występujący u psiaka, czyli gryzienie), ale także zawierają wiele substancji, które chronią uzębienie pupila przed dalszym narastaniem kamienia. Żucie wzmacnia również dziąsła i poprawia stan ich ukrwienia. Ponadto wzmacniają się same mięśnie szczęki. Przysmaki dentystyczne zawierają też wiele witamin i minerałów, więc pełnią jednocześnie funkcję zdrowej przekąski, a żucie i chrupanie poprawia kudłaczowi nastrój i go uspokaja. Oprócz tradycyjnych przysmaków mamy do wyboru również naturalne żwacze wołowe, czyli suszone fragmenty skóry lub ścięgien. Nie są to typowe produkty to higieny jamy ustnej, ale pomagają wzmocnić dziąsła, mięśnie szczęki i działają ścierająco na kamień nazębny (poczytaj więcej o tym, czym są żwacze wołowe i dlaczego warto kupować je dla psa KLIK).

↓ ŻWACZE WOŁOWE DLA PSA ↓

Przysmaki dentystyczne dla psów

Z czego zrobione są przysmaki dentystyczne dla psów? Oczywiście z mięsa. To ich główny składnik, a w połączeniu z witaminami i minerałami powstaje nie tylko pyszna, ale także zdrowa przekąska. Przysmaki robione są z mięsa wołowego, cielęcego, jagnięcego, a także z drobiu – kaczki, indyka czy kurczaka. Mogą mieć postać ciasteczek, kostek, patyków, spirali albo kości. Nie tylko zapobiegają powstawaniu kamienia nazębnego (w tym redukują ilość namnażających się bakterii na płytce zębowej), ale także poprawiają jakość psiego zapachu z pyska. Dobre przysmaki dentystyczne mają specjalne substancje, które wiążą obecne w ślinie związki chemiczne (zazwyczaj te powiązane z wapniem), nie zawierają natomiast cukru, sztucznych barwników i ulepszaczy. Niektóre z przysmaków zawierają także goździki, które nie tylko mają właściwości antybakteryjne, ale również delikatnie masują dziąsła. Większość tego typu produktów ma trochę „gumową” formułę, co oznacza, że psiak potrzebuje nieco czasu, aby przysmak pogryźć. Przysmaki dentystyczne są dostępne w ofertach prawie wszystkich znanych marek produkujących pokarmy dla kudłaczy. Zapraszamy do e-sklepu Kakadu oraz do stacjonarnych sklepów Kakadu, aby zapoznać się ze wszystkimi rarytasami, które są dostępne dla pupili.

↓ PRZYSMAKI DENTYSTYCZNE DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © #CNF — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Trackbacks/Pingbacks

  1. Przysmaki Pedigree Dentastix dla psów | Sieć sklepów zoologicznych Kakadu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu