{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Co zrobić ze świnką morską, gdy musimy wyjechać na długo?

Bilet kupiony, walizka spakowana. Za kilka dni ruszamy w podróż. Jeszcze tylko jedna kwestia zaprząta nam głowę: kto zajmie się ukochaną świnką morską podczas naszej nieobecności? Dwudniowy brak naszego towarzystwa gryzoń przetrwa bez większych problemów, jeśli jednak nie będzie nas dłużej – konieczne jest zapewnienie pupilowi opiekuna. Kto w tej roli sprawdzi się najlepiej?

Świnką morską opiekuje się ktoś znajomy

Warto spróbować znaleźć opiekuna dla świnki w gronie najbliższych znajomych lub wśród członków rodziny. Idealny kandydat to taki, którego nasz pupil zna i darzy zaufaniem. Trzeba mieć na uwadze, że świnki morskie są stworzeniami wrażliwymi, delikatnymi i dość płochliwymi. Do obcych osób raczej podchodzą z dystansem i potrzebują czasu na oswojenie. Jeśli gryzoniem zajmować się będzie ktoś mu znany, możemy mieć pewność, że pupil oprócz świeżej karmy i wody otrzyma również porcję wspólnej zabawy. Jeśli natomiast pojawi się ktoś całkiem obcy, możliwe, że świnka nie będzie chciała nawiązać bliższego kontaktu.

Należy też zastanowić się, czy klatka ze świnką pozostanie w naszym mieszkaniu, czy przeniesiona będzie do mieszkania tymczasowego opiekuna. Oczywiście lepsze jest rozwiązanie pierwsze – zaoszczędzimy mu w ten sposób stresu związanego z przeprowadzką. Jeśli jednak nie ma innego wyjścia – opiekun może zabrać świnkę do siebie, ale należy zwrócić mu uwagę na to, aby klatka została umieszczona w odpowiednim miejscu. Nie może więc znajdować się w przeciągu czy – jeśli wyjeżdżamy zimą – w pobliżu kaloryfera. Jeśli znajomy posiada kota lub psa, klatka powinna znaleźć się w pomieszczeniu, do którego zwierzęta te nie będą mieć dostępu.

Wraz z pupilem opiekunowi należy zostawić rozpiskę całodziennego jadłospisu, szczególnie jeśli dotychczas nie miał kontaktu z gryzoniami. Warto wskazać, ile razy dziennie świnka powinna być karmiona, jakie ilości jedzenia podawać, kiedy nasypać suchej karmy, a kiedy zaserwować zieleninę. Opiekun powinien też pamiętać o stałej dostawie świeżego sianka, o wymianie wody w poidełku i podawaniu witaminy C, w przypadku gdy prowadzimy suplementację. Jeśli nasza nieobecność będzie trwać dłużej niż tydzień, należy go również poinstruować, w jaki sposób wymienić podłoże i wyczyścić klatkę.

Świnką morską opiekuje się petsitter

Osoba petsittera kojarzy się głównie z większymi zwierzętami, takimi jak psy i koty. Można jednak spróbować poszukać takiego, który zajmuje się gryzoniami. Petsitter ma tę przewagę nad tymczasowym opiekunem w postaci naszego znajomego, że zwykle posiada doświadczenie w sprawowaniu pieczy nad świnkami. Ale nie oznacza to wcale, że pupila możemy oddać w jego ręce bez udzielania jakichkolwiek informacji na temat gryzonia. Również i w tym przypadku przydatna będzie rozpiska dotycząca jadłospisu.

Poszukując opiekuna dla pupila, warto zajrzeć na fora internetowe poświęcone świnkom. Być może tam uda się znaleźć miłośnika tych futrzaków, który chętnie na kilka dni przygarnie kolejnego prosiaczka.

Umieszczamy świnkę morską w hotelu dla małych zwierząt

Przekazanie świnki morskiej do hotelu dla małych zwierząt jest rozwiązaniem najmniej popularnym. Nie tylko dlatego, że taka przeprowadzka w całkowicie obce miejsce, z obcymi ludźmi i innymi nieznanymi świnkami jest źródłem dużego stresu dla pupila, ale również dlatego, że takich obiektów powstałych z myślą o gryzoniach jest po prostu bardzo mało. Jeśli już uda się nam znaleźć taki pensjonat w naszej okolicy i będziemy rozważać możliwość umieszczenia w nim pupila, w pierwszej kolejności wybierzmy się na miejsce i oceńmy, czy obiekt i pracujący w nim opiekunowie spełnia nasze oczekiwania. Upewnijmy się też, czy hotel współpracuje z weterynarzem, który czuwa nad zdrowiem małych mieszkańców.

Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu