Co robić, gdy sierść psa jest matowa?

Co robić, gdy sierść psa jest matowa?

Sierść zdrowego i zadbanego psa powinna być lśniąca i mocna. Jeśli taka nie jest, nasz pies może być niedożywiony lub chory, dlatego warto skonsultować się z lekarzem weterynarii. Powinniśmy zadbać również o jego dietę – na dobrej jakości karmie dla psa nie należy oszczędzać. A do pielęgnacji sierści używać dobrych szamponów i odżywek dla psów.

Matowa sierść objawem choroby u psa

Matowa sierść u psa, łamliwy włos, nadmierne linienie mogą być oznaką wielu chorób, z których najbardziej prawdopodobna jest alergia pokarmowa.

Nadwrażliwość na niektóre składniki diety jest niestety dosyć częstą przypadłością naszych pupili. Najczęściej wywołują ją mięso drobiowe, nabiał oraz zboża, takie jak pszenica lub jęczmień.

Jedynym właściwie rozwiązaniem problemów z alergią pokarmową u psa jest wyeliminowanie z jego diety wszystkich alergenów, czyli produktów, które powodują nadwrażliwość skóry. W sklepach zoologicznych możemy dostać karmy dla psów alergików, czyli karmy bez drobiu dla psów lub karmy bez zbóż dla psów. Serwujmy mu też wyłacznie przysmaki dla psów alergików.

Przed zakupem karmy, koniecznie musimy przeczytać jej skład. Napis na opakowaniu informujący nas o tym, że karma jest na przykład z jagnięciną, nie oznacza jeszcze, iż nie zawiera ona innych gatunków mięs.

Odpowiednia karma dla psa

Matowa sierść psa jest również bardzo często objawem złego odżywiania. Może to być przykładowo zbyt niska zawartość lub zła jakość białka w pokarmie. Pamiętajmy, że właśnie ono podstawowym budulcem włosów.

Zdrowe włosy to przede wszystkim zdrowa skóra. I znów, jeśli jej zły stan nie jest spowodowany chorobą, głównym czynnikiem jest niewłaściwa dieta psa. Przede wszystkim niedobór niektórych mikroelementów, takich jak cynk i miedź, oraz niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6.

W sklepach zoologicznych znajdziemy specjalne preparaty witamino-mineralne dla psów, które są tak skomponowane, by odżywiać skórę i włosy. Dostarczają psiemu organizmowi nienasycone kwasy tłuszczowe, mikroelementy oraz biotynę i inne niezbędne witaminy.

Pamiętajmy, by przed zastosowaniem preparatów witaminowo-mineralnych skonsultować się z lekarzem weterynarii, by uniknąć przedawkowania. Generalnie zwierzęta żywione najlepszej jakości suchymi karmami dla psów nie muszą otrzymywać suplementów.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu