Co robić, gdy sierść kota jest matowa?

Co robić, gdy sierść kota jest matowa?

Zdrowy i zadbany kot ma futro mocne i błyszczące. Matowa sierść u kota może być oznaką choroby lub niewłaściwej diety. Warto więc udać się z kotem do gabinetu weterynaryjnego w celu przebadania zwierzaka i oczywiście zadbać o odpowiednią karmę. Możemy także podawać mu odpowiednie preparaty witaminowo-mineralne oraz przysmaki dla kota, które dodatkowo odżywiają skórę.

Matowa sierść objawem choroby u kota

Matowa sierść, łamliwy włos, nadmierne linienie są jednymi z objawów chorób skóry u kota, na przykład alergii pokarmowej.

Schorzenie to dosyć często dotyka naszych czworonożnych przyjaciół, co jest niestety problem naszych czasów. Do produktów, które ją wywołują zaliczamy mięso drobiowe, nabiał oraz zboża, takie jak pszenica lub jęczmień.

Leczenie alergii pokarmowej u kotów polega przede wszystkim na wyeliminowaniu z ich diety wszystkich alergenów. W sklepach zoologicznych znajdziemy spory wybór karm dla kotów alergików, które nie zawierają drobiu lub zbóż, albo jedno i drugie.

Przed zakupem karmy dla kota, koniecznie musimy przeczytać jej skład. Napis na opakowaniu informujący nas o tym, że karma jest na przykład z jagnięciną, nie oznacza jeszcze, iż nie zawiera ona innych gatunków mięsa.

Odpowiednia karma dla kota

Matowa sierść u kota jest również objawem niewłaściwej diety. Ubogie w składniki odżywcze pożywienie odbija się na stanie zdrowia skóry kota, co bezpośrednio wpływa na jakość jego futra.

Niedostateczna zawartość białka, które jest przecież głównym budulce kociego włosa, niedobór niektórych mikroelementów, takich jak cynk i miedź, oraz niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 – wszystko to ma wpływ na zdrowie skóry i okrywy włosowej.

Koty żywione najlepszej jakości suchymi karmami zwykle nie muszą otrzymywać suplementów diety. W sklepach zoologicznych znajdziemy jednak specjalne suplementy diety dla kotów, które są tak skomponowane, by odżywiać skórę i włosy. Pamiętajmy jednak, by przed ich zastosowaniem skonsultować się z lekarzem weterynarii. Przedawkowanie może być bowiem równie groźne, co niedobór.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu