Filtrowanie
Producent
Pokaż więcej Pokaż mniej
WAGA
Cena
Kolor

Smycz ringówka dla psa

Ringówka dla psa to jedno z najważniejszych akcesoriów, jakich możesz potrzebować w trakcie wystaw i pokazów dla psów rasowych. Trenując na smyczy ringówce pies nauczy się, jak przyjmować prawidłową postawę, chodzić we właściwym tempie oraz prezentować swoje atuty, zgodnie z poleceniami właściciela.

Skórzana smycz dla psa.

29,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Smycz ringowa z linki, dla psa

29,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Smycz ringowa z linki, dla psa

29,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Smycz ringowa z linki, dla psa

16,99 zł

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

W ofercie sklepu internetowego Kakadu nie brakuje wytrzymałych i eleganckich ringówek dla psów, które pomogą Twojemu pupilowi odnieść sukces na niejednej wystawie!

Ringówki – niezbędne akcesoria dla psów wystawowych!

Ringówka to specjalna smycz, przeznaczona jedynie do prezentacji psa na wystawie. Charakteryzuje się prostą konstrukcją, więc na pierwszy rzut oka może przypominać zwykłą smycz spacerową. Jest jednak dużo cieńsza i płaska – szerokość ringówki wystawowej dla psa z reguły nie przekracza 10 mm. Najważniejsza różnica polega jednak na tym, że ringówki w przeciwieństwie do smyczy klasyczniej nie przypina się do obroży.

Smycz ringowa zakończona jest pętlą zaciskową, zakładaną bezpośrednio na szyję psa. Powinna ona znajdować się tuż za jego uszami. Najczęściej stosuje się ją podczas pokazów, kiedy szczególnie ważne jest utrzymanie kontaktu z pupilem, kontrolowanie jego postawy oraz zachowania. Prowadząc psa na ringówce łatwiej wyeksponować wszystkie jego atuty i cechy typowe dla konkretnej rasy.

Istotną cechą ringówek dla psów jest ich długość. Zwykle są one dużo krótsze od smyczy spacerowych – maksymalna długość wynosi około 150 cm.

Ringówka wystawowa – do czego jeszcze może służyć?

Ringówki i łańcuszki wystawowe zdecydowanie nie nadają się do codziennych spacerów z psem. Ze względu na dławik nie zapewniają zwierzakom tyle komfortu i swobody, ile potrzeba im podczas codziennych przechadzek czy załatwiania zwykłych potrzeb fizjologicznych. Ringówki używa się tylko w określonych sytuacjach, takich jak:

  • wystawy psów i kotów rasowych,
  • szkolenie psa lub kota przed pokazem,
  • uprawianie określonych sportów wraz z psem.

Bezpieczne i komfortowe akcesoria dla Twojego pupila znajdziesz w Kakadu!

W Kakadu kupisz najwyższej jakości smycz ringową dla psa, dostosowaną do swoich preferencji. Możesz wybierać spośród linek w różnych kolorach i o różnej grubości. Największą popularnością cieszą się smycze i łańcuszki wystawowe o średnicy od 4 do 8mm.

Oferujemy smycze dla psów - odpowiednie zarówno dla małych, jak i dużych ras psów, takich jak owczarki niemieckie. Dobrym wyborem dla większych czworonogów może być smycz Dingo z linii Skóra Standard, wykonana z wysokiej jakości skóry bydlęcej o roślinnym garbunku. Woskowana skóra w połączeniu z chromowanymi okuciami w srebrzystobiałym kolorze sprawi, że Twój pies zaprezentuje się elegancko i efektownie.

Skorzystaj z naszej strony internetowej i wybierz smycz na wystawy dla swojego pupila!