Żywienie psa alergika

Żywienie psa alergika

Najczęściej spotykaną alergią u psów jest alergia pokarmowa, czyli uczulenie na pewne składniki diety. Takie zwierzaki powinny być odpowiednio żywione.

Objawami alergii pokarmowej mogą być uporczywy świąd, biegunka i wymioty. Bardzo ważne jednak, byśmy nie stawiali diagnozy samodzielnie. Powyższe objawy towarzyszą również innym chorobom. Tylko lekarz weterynarii jest na tyle kompetentny, by określić przyczyny wymiotów czy świądu.

Dieta psa alergika

Prawidłowe żywienie psa z alergią pokarmową polega na usunięciu z jego diety wszystkich alergenów, czyli czynników wywołujących reakcję alergiczną. Aby to jednak zrobić, trzeba wpierw określić, które składniki pożywienia są tymi czynnikami. Reakcje alergiczne u psów wywołują najczęściej mięso drobiowe i zboża, które często występiją w karmach dla psów.

Jeśli chodzi o zboża, to nie ma w tym nic specjalnie dziwnego. Nigdy nie zaliczały się do naturalniej diety psów. Ich przodkowie ziarna nie jadali, dlatego też układ pokarmowy nie bardzo jest przystosowany do ich trawienia. Mięso kurczaka natomiast samo w sobie jest lekkostrawne, jednak współczesne metody chowu drobiu i jego żywienia raczej nie wpływają korzystnie na jakość kurzego mięsa

Karmy dla psa alergika

W prawidłowym żywieniu zwierzaka z alergią pokarmową z pewnością mogą nam pomóc dobrej jakości gotowe karmy. Zwykle są to produkty, w których nie znajdziemy zbóż oraz drobiu. Zostały one zastąpione warzywami i innymi rodzajami mięsa.

W sklepach zoologicznych jest wiele produktów, które ich wytwórcy polecają dla alergików. Przed zakupem przeczytajmy jednak bardzo uważnie etykietę na opakowaniu. Określenie „z jagnięciną” w nazwie nie czyni karmy karmą dla psów alergików.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.