Zabawki dla kotów

Zabawki dla kotów

Ulubioną rozrywką kotów mieszkających w domu jest polowanie. Zwierzak ćwiczy wówczas swoje umiejętności łowieckie. Kotom, które nigdy nie wychodzą z domu, zabawa w polowanie musi zastąpić prawdziwe łowy. Dlatego najlepsze zabawki dla kotów to takie, które imitują jego naturalną zdobycz. Myszki z futerka, futrzane piłeczki, zabawki z piórkami zawsze się sprawdzają. Żeby tak jeszcze same chciały uciekać i chować się po kątach!

Zacznijmy od tego, że opisane zachowania na ogół nie występują u kotów w stanie dzikim. Zabawiają się tak tylko dobrze odżywione koty domowe, nie mające innych możliwości wyładowania wrodzonych instynktów łowieckich.

Desmond Morris, Dlaczego kot mruczy, 1996.

Różne rodzaje zabawek dla kotów

Futrzane myszki dla kotów

Czym bawią się koty? klasyczne zabawki dla kota. Przecież koty polują na myszy! Tak naprawdę jednak kształt zabawki nie jest dla kota tak ważny. Dużo większe znaczenie ma to, że zabawka wykonana jest z futerka i ma małe rozmiary. Kot bawiłby się nią równie chętnie nawet wtedy, gdyby miała kształt słonia.

Piłeczki dla kotów

Piłeczki dla kota mogą być wykonane z futerka lub z gumy. Te pierwsze najbardziej przypominają naturalną zdobycz, o czym była już mowa. Te drugie natomiast mają tę zaletę, że można je turlać. Pogoń za toczącą się piłeczką zawsze sprawia koty przyjemność.

Zabawki na sznurku dla kotów

Niektóre zabawki dla kota mają przymocowany sznurek na którym zabawkę można powiesić. Koty chętnie się nimi bawią. Najlepiej jednak by zabawa odbywała się pod czujnym okiem opiekuna, ponieważ zawsze istnieje ryzyko, że kot się w sznurek zaplącze.

Zabawki z dzwoneczkami dla kotów

Wewnątrz wielu kocich zabawek schowane są dzwoneczki. Dzwoniące zabawki dla kota zawsze się sprawdzają, ponieważ budzą duże zainteresowanie futrzaków.

Zabawki z piórkami dla kotów

Naturalną zdobyczą kotów, poza gryzoniami, są również niewielkie gatunki ptaków. To dlatego uwielbiają bawić się wszelkimi zabawkami z piórkami dla kotów.

Zatem wybór zabawki z piórkami zawsze jest dobry, zwłaszcza gdy zabawka ma jeszcze futerko. Bardzo praktyczne są piórka zamocowane na patyku. Doskonałe do zabawy z kotami, które uwielbiają się za nimi uganiać.

Wędki dla kotów

Wędki dla kotów składają się z patyka, sznurka i piłeczki (myszki, piórek, lub podobnych rzecz) połączonych ze sobą, czyli wyglądają jak wędki z przynętą – stąd ich nazwa. Idealna zabawka do zabawy z kotami, które uwielbiają gonić ciągnięte na sznurku maskotki.

Zwierzę nie powinno się nią bawić same, ponieważ bardzo łatwo może oplątać sobie sznurek wokół szyi i udusić się. Istnieje też wersja tej zabawki bez sznurka.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.