Wyprawka dla świnki morskiej

Wyprawka dla świnki morskiej

papug200 1 - Wyprawka dla świnki morskiej
Karmę i akcesoria dla świnki morskiej kup w e-sklepie Kakadu »

Świnki morskie są wspaniałymi zwierzątkami, które szybko się oswajają, a nawet uczą się rozpoznawać swoich opiekunów. Gryzonie te nie są wymagające i niewiele im potrzeba do szczęścia. Oczywiście musimy kupić pewne akcesoria, bez których trzymanie świnki w domu jest niemożliwe.

Pokarm dla świnki morskiej

Najważniejsze jest oczywiście dobrej jakości pożywienie. Gryzonie te są roślinożerne, a jedzą głównie trawy, zioła i warzywa. Dobrej jakości pokarm dla świnek morskich powinien zawierać te składniki. Bardzo ważny jest również dodatek witaminy C, ponieważ Organizm świnek jej nie wytwarza, a ma na nią spore zapotrzebowanie. W sklepach zoologicznych Kakadu znajdziemy pokarmy dla świnek wielu znanych marek.

Karmę podstawową można uzupełniać różnymi smakołykami, kolbami i dropsami, oraz rzecz jasna, siankiem i suszonymi ziołami dla świnek morskich. Szczególnie ważne jest siano, którego świnki sporo zjadają.

Klatka dla świnki morskiej

Klatka dla świnki morskiej powinna być duża. W sklepach zoologicznych dostępne są co prawda małe klateczki dla tych gryzoni, ale trzymane w nich zwierzątko tylko się męczy. Generalnie dla jednej świnki zaleca się klatkę nie mniejszą niż 80 cm długości. Ponieważ świnki nie skaczą i wspinają się, klatka dla nich nie musi być natomiast wysoka.

Ściółka dla świnki morskiej

Dno klatki dla świnki koniecznie trzeba pokryć warstwą ściółki. Nie może być to siano, które choć miękkie, szybko wilgotnieje i zaczyna gnić.
Dla świnek morskich najlepiej sprawdzają się drewniane i granulowane ściółki dla gryzoni i królików.

Miski dla świnki morskiej

Jedzenie podajemy świnkom w miseczkach. Najlepiej wybrać miski ceramiczne lub metalowe, ponieważ zwierzak nie może ich pogryźć. Decydując się na miskę z tworzywa sztucznego, musimy liczyć się z tym, że prędzej czym później zostanie zniszczona. Siano podajemy naszemu pupilowi w specjalnych paśnikach, a wodę w poidłach.

Domek dla świnki morskiej

Odpowiedniej wielkości domek dla świnki morskiej da jej poczucie bezpieczeństwa – wystraszona będzie miała gdzie się schować. Najlepsze są domki drewniane, choć prędzej czy później zostaną przez zwierzę pogryzione.

Inne akcesoria dla świnki morskiej

W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele różnorodnych akcesoriów dla świnek morskich. Nawet specjalne smycze. Na pewno przyda nam się mały transporter, gdy trzeba będzie gdzieś ze świnką pojechać; szczotka lub grzebyk do czesania – szczególnie przydatne w przypadku świnek długowłosych; oraz szampon dla świnek – również najbardziej potrzeby dla świnki długowłosej.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

4 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Ririan
  Gru 18, 2014 - 11:15 AM

  Smycze są niebezpieczne, bo mogą uszkodzić kręgosłup :/

  Reply
  • Kasia
   Paź 15, 2016 - 12:56 AM

   Dodatkowo informacje na temat żywienia błędne. Podstawą, a nie dodatkiem, jest u świnki SIANO, a dalej w kolejności: zioła, warzywa, granulat. Żadnych kolb ani ciasteczek nie dajemy, ponieważ mają w sobie składniki, które świnkom szkodzą: ziarna zbóż, cukry, produkty mleczne, maka itp.
   Warto byłoby też nadmienić, że świnki morskie są zwierzętami stadnymi, powinny żyć przynajmniej w parach. Wymiar klatki zwiększa się wtedy automatycznie do 100 cm.
   Świnek nie wolno też kąpać. Robi się to wyłącznie jeśli tak zaleci weterynarz, a zdarza się to bardzo rzadko. Świnki nie lubią wody, kąpiel jest dla nich ogromnie stresującym przeżyciem, poza tym bardzo łatwo mogą się przeziębić.
   Artykuł zawiera błędy i dużo nieścisłości. Oj nieładnie.

   Reply
 2. Jola
  Cze 26, 2017 - 01:40 AM

  Artykuł pisał człowiek ktory nie ma zielonego pojęcia o wymaganiach dotyczących świnek morskich. Byk na byku. Wstyd.

  Reply
  • Anita Jachimczuk
   Cze 26, 2017 - 10:32 AM

   Pani Jolanto,

   Jeżeli ma Pani jakikolwiek zastrzeżenia do naszego artykułu, to prosimy o wskazanie konkretów. Jesteśmy tylko ludźmi, więc zdarzają nam się błędy. Niemniej jednak, na chwilę obecną, nie możemy jakkolwiek z Panią polemizować.

   Pozdrawiamy serdecznie,
   Zespół Kakadu

   Reply

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.