prezent pod choinke dla kota 938x535 - Prezent pod choinkę dla kota

Prezent pod choinkę dla kota

W święta również domowy mruczek czeka na prezent pozostawiony dla niego pod choinką. Wybór upominku dla domowego zwierzaka nie powinien być trudny. Nowe legowisko, odpowiedni drapak, smaczny kąsek lub umilająca wolne chwile zabawka to propozycje, którym z pewnością żaden kot się nie oprze. Szukasz czegoś dla pupila na gwiazdkę? Oto nasze pomysły.

Drapak dla kota

Drapak bezapelacyjnie powinien należeć do podstawowych akcesoriów każdego domowego mruczka. Jeśli kocur nasz szlifuje swe pazury na krzesłach, framugach drzwi bądź na dywanie, to znak, że w zasięgu łap nie ma on porządnego drapaka. Wybierając ów sprzęt, warto dobrze zabrać się do rzeczy. Najważniejszymi kwestiami, które powinniśmy wziąć pod uwagę, jest tu wielkość, tekstura i wygląd urządzenia. Drapak dla kota » musi być na tyle długi lub wysoki, aby nasz milusiński porządnie rozciągał grzbiet podczas wykonywania swych codziennych ćwiczeń. Ten niezbędny koci przyrząd koniecznie powinien być też na tyle stabilny, aby nie wywracał się pod naporem zwierzaka. W kwestii materiału dobrym surowcem jest sizal. Koci pilnik wykonany z takiego tworzywa, w przeciwieństwie do wersji tekturowej, funkcję swą należycie pełnić będzie zdecydowanie dłużej. Ostatnią, ale chyba najważniejszą kwestią jest sama konstrukcja drapaka. Przed zakupem warto więc poświęcić chwilę czasu na bliższe poznanie podstawowych kocich zwyczajów. Jeśli pupil nasz pazurami atakuje nogi stołów bądź krzeseł, z pewnością do gustu przypadnie mu drapak pionowy. Gdy zaś zwierzak wyżywa się na rozłożonej na podłodze wykładzinie, wybierzmy wersję poziomą.

Drapak dla kota – jaki jest najlepszy?

 

 

Legowisko dla kota

Baczna obserwacja pupila dostarczy nam wielu cennych informacji o charakterze i upodobaniach zwierzaka. Jakby nie było, tylko dobrze znając kocie zwyczaje, będziemy w stanie wybrać odpowiedni dla milusińskiego upominek. Ta prosta zasada z całą pewnością dobrze sprawdzi się również w przypadku kociego legowiska (poczytaj więcej o legowiskach dla kota KLIK). Dla piecuchów gustujących w ciepłych, nagrzanych kątach najlepszym prezentem będzie łóżko przymocowywane do kaloryfera. Mruczkom uwielbiającym zagrzebywać się w pościeli, z pewnością do gustu przypadnie zaś przytulna kocia budka bądź śpiworek. Jeśli pupil nasz jest kotem ciekawskim i lubiącym mieć na oku całe otoczenie, dobrym rozwiązaniem będzie otwarte owalne posłanie ułożone tam, gdzie zwierzak najczęściej układa się do snu. Gdy zaś milusiński długimi godzinami obserwuje życie toczące się na podwórku, sprawmy mu łóżko za pomocą specjalnych przyssawek montowane do okiennej szyby. Sprzętem wspaniale łączącym w sobie funkcje legowiska i drapaka jest z kolei kocie drzewko. Budowla taka sprawdzi się zwłaszcza wówczas, gdy jesteśmy właścicielami więcej niż jednego mruczka.

LEGOWISKO DLA KOTA ↓

Kocie przysmaki

Nawet wybrednym Mruczysławom z pewnością do gustu przypadnie smakowity kąsek. Pyszne kocie rarytasy spokojnie wystąpić mogą więc w roli cieszącego zwierzaka świątecznego upominku. W tym wypadku sięgnąć możemy po puszkę karmy naprawdę dobrej jakości bądź po zdrowe i smaczne dodatkowe kocie przysmaki. W końcu takim porządnym specjałom żaden zwierzak się nie oprze.

PRZYSMAKI DLA KOTA ↓

Zabawki dla mruczka

Dzicy kuzyni naszych domowych kotów wiele czasu poświęcają na aktywność fizyczną. Większą część doby zajmuje im oczywiście drzemka, pozostałe godziny zazwyczaj przeznaczają one jednak na polowania wymagające całkiem sporego wysiłku. Koty wychodzące z domu na brak ruchu raczej nie powinny narzekać. Pod względem tym szczególnie zadbać powinniśmy więc o te zwierzaki, które życie swe spędzają w czterech kątach mieszkania. Najlepszym stymulatorem dla kocich leniuchów z pewnością będą odpowiednie zabawki. Nakręcane myszki zawsze są strzałem w dziesiątkę. Mruczkom do gustu przypaść mogą też szeleszczące tunele, piłki czy zakończone piórami, imitujące ptaki wędki. Ciekawym pomysłem są też zachęcające do harców lasery dla kotów oraz wszelkie zabawki na sznurkach umożliwiające i nam włączenie się w kocie igraszki. Przy okazji warto pamiętać i o tym, że idealnym wabikiem na kota jest zapach kocimiętki. Dla prawdziwego migającego się od aktywności piecucha wybrać możemy więc zabawki nasączone tą właśnie wonią.

ZABAWKI DLA KOTA ↓ banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Ptaki
Małe ssaki
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz
  1. Jarosław
    Sty 11, 2018 - 03:24 PM

    Ja mojemu kotu kupiłam w tym roku leżak na kaloryfer. Nie schodzi z niego na krok 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.