Poradnik: Zabawki dla psa

Kupowanie zabawek kotu wydaje nam się czymś całkowicie naturalnym. Wiadomo – kot to myśliwy, musi polować. A co z psem? Nie wystarczy, że raz na jakiś czas damy mu kość? Niestety, zapominamy o tym, że ma on równie „dziką” historię pochodzenia jak kot. Dlaczego pies potrzebuje zabawek? Odpowiedź na te pytanie może być tylko jedna: tak, pies potrzebuje zabawy i zabawek. Ale – dlaczego? Wiemy doskonale, że kot wywodzi się od dzikich drapieżnych kotowatych mieszkających prawdopodobnie w Afryce. Aby przeżyć, musiał wędrować w poszukiwaniu ofiary, przyczaić się na nią i – w odpowiedniej chwili – rzucić się w jej kierunku. Dziś, kiedy koty jedzenie mają podsuwane pod sam nos, polować już nie muszą, ale geny wciąż dopominają się o zaspokojenie instynktów. Tyle o kotach. A co z psami? Nie wiadomo czemu ignorujemy fakt, że także i one mają zakodowane w genach polowanie. Czytaj więcej »

Zabawki dla psów » produkuje się z różnych materiałów. Mają one różną wytrzymałość. Jedne dłużej opierają się psim zębom, inne zostają „rozłożone na czynniki pierwsze” w ciągu jednego popołudnia albo i szybciej. Podobnie jak dzieci, nie wszystkie psy niszczą swoje zabawki. Jeśli jednak destrukcja sprawia im przyjemność, poradzą sobie ze wszystkimi. A jak wiadomo, nie ma zabawki niezniszczalnej! Wśród zabawek dla psów największa grupę stanowią te wykonane z gumy albo kauczuku. Równie popularne są akcesoria parciane, czyli wykonane z bawełny lub innego rodzaju materiału. Z kolei najmniej liczną grupę stanowią zabawki… Czytaj więcej »

Piłka dla psa

Nic tak nie cieszy naszych czworonożnych pupili jak zabawy z piłką. Większość psiaków może bez opamiętania spędzać godziny na jej aportowaniu. Piłka jest też doskonałą zabawką, kiedy musimy pozostawić naszego podopiecznego samego na kilka godzin. Jaką piłeczkę więc wybrać, aby sprawić frajdę naszemu ulubieńcowi? Choć dzisiejsze psy w dużej mierze nie przypominają już swoich wilczych krewnych… Czytaj więcej »

Jaką piłkę wybrać dla psa?

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Nic więc dziwnego, że zwierzęta te chętnie towarzyszą właścicielowi w codziennych czynnościach, a nade wszystko uwielbiają wspólną zabawę – i to nieżalenie od wieku. Zarówno szczeniak, jak i dorosły pies będzie tak samo cieszył się swoimi zabawkami, wśród których prym wiedzie z pewnością piłka. Przeczytajcie, dlaczego warto kupić psu piłkę i jaka będzie najlepsza? Czytaj więcej »

Aportowanie to jedna z pierwszych sztuczek, jakich właściciele chcą nauczyć swojego pupila. To doskonała forma zabawy, zapewniająca psu odpowiednią dawkę ruchu, a przy okazji umacniająca więź między nim a właścicielem. Nie zawsze jednak trening przebiega szybko i bezproblemowo. Jak powinna wyglądać nauka aportowania? Rasy psów różnią się między sobą nie tylko rozmiarami czy wyglądem. Psy mają także swoje preferencje dotyczące formy aktywności, zapisane w genach. Husky uwielbiają biegać, podczas gdy aportowanie (czy raczej – przynoszenie zdobyczy) to domena psów myśliwskich, a dokładniej zaliczanych do tej grupy psów (nomen omen) aporterów, do których należą m.in. labradory. Czy to oznacza, że tylko te zwierzęta nauczyć można aportowania? Czytaj więcej »

Frisbee dla psa

Frisbee to jedna z najbardziej popularnych i znanych zabawek dla psów. Można bawić się z pupilem rekreacyjnie i rzucać mu frisbee tak jak piłkę (przeczytaj więcej o wybranych rodzajach piłek dla psów KLIK) albo patyk. Można też robić to bardziej „zawodowo” i przygotowywać psiaka nawet do zawodów. Bez względu na to, na jakie frisbee się zdecydujemy, powinno być przede wszystkim bezpieczne dla psa i odporne na uszkodzenia. Czytaj więcej »

Jakie...

frisbee wybrać dla psa?

Nasze ukochane domowe czworonogi stają się prawdziwymi kanapowcami. W ciągu tygodnia zazwyczaj nie mamy dla nich zbyt wiele czasu. Te jednak potrzebują zarówno naszego towarzystwa, jak i należytej dawki ruchu. Zabawa w ogrodzie, bądź w okolicznym parku, to dobry pomysł na wspólne spędzenie wolnych chwil. Zwłaszcza jeżeli wykorzystamy do tego frisbee, które sprawi, że będzie nie tylko zabawnie, ale i zdrowo. To znakomita rozrywka, która z pewnością przypadnie do gustu psu, jak i samemu właścicielowi.

Nie tylko zwierzakom, ale i nam odrobina sportu z pewnością nie zaszkodzi. Choć bieganie cieszy się ostatnio dużą popularnością, nie każdy przepadać musi za tą akurat formą aktywności. Większość psiaków lubi porządnie się wyhasać, jednak za prawdziwymi mistrzami w tej dziedzinie możemy zwyczajnie nie nadążyć. Frisbee dla psa to zabawka, dzięki której to pupil wykazać będzie musiał się znacznie większą sprawnością.

Gryzaki dla psów

Gryzaki to bardzo ważne akcesoria. Nadają się i jako zabawki dla psów », i jako narzędzia treningowe oraz prozdrowotne. Na rynku mamy niezliczoną ilość różnych gryzaków. Wszystko zależy oczywiście od tego, co nasz psiak preferuje i oczywiście warto też wziąć pod uwagę rozmiar i kształt takiego gryzaka. Do wyboru mamy gryzaki naturalne i sztuczne, w różnych kolorach, modelach… Czytaj więcej »

Jak oduczyć psa gryzienia rzeczy?

Zniszczone meble, pogryzione dywany i narzuty, buty podarte na strzępy. Brzmi znajomo? Mieszkanie pod jednym dachem z czworonożnym amatorem gryzienia to prawdziwe utrapienie – zwłaszcza kiedy ofiarą psich szczęk padają nasze ulubione przedmioty. Co zrobić, by oduczyć pupila gryzienia i niszczenia naszego dobytku? Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów. Czytaj więcej »

Zabawki pływające dla psów

Niektóre czworonogi to urodzeni pływacy, którzy sporty wodne mają we krwi. Bez wahania wskakują do jeziora i płyną w pogoni za piłką lub frisbee. Oczywiście nie wszystkie psy mają naturalny talent do pływania, a wiele z nich odnosi się do wody wyjątkowo niechętnie. Na szczęście, je również można przekonać do pływania i aportowania w wodzie. Zwykle wystarczy… Czytaj więcej »

Dostawa nawet w 24h

Transport gratis od 89zł

Katalog prezentów

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.