Pokarmy zwierzęce dla zwierząt terraryjnych

Pokarmy zwierzęce dla zwierząt terraryjnych

Wiele gatunków zwierząt hodowanych w terrarium wymaga w swojej diecie białka zwierzęcego. Dla niektórych, na przykład dla węży czy pająków, pokarm zwierzęcy jest jedynym, który przyjmują. Mało tego, często musi być to pokarm żywy, ponieważ martwy po prostu nie wzbudza ich zainteresowania.

Owady i ich larwy

Głównie są to świerszcze, mączniaki i drewniaki, które są szeroko dostępne w handlu. Są bardzo dobrym pokarmem, ale dosyć monotonnym. Bardziej delikatne i wymagające gatunki, takie jak na przykład kameleony, potrzebują bardziej urozmaiconego pożywienia. Wówczas hodowca może być zmuszony do dostarczania im owadów złowionych w naturze lub do założenia własnych hodowli tych bezkręgowców.

Gryzonie

Węże i duże jaszczurki nie zadowolą się owadami, potrzebują większej zdobyczy – gryzoni, myszy, chomików, szczurów, a nawet świnek morskich. Mysimi noworodkami nie gardzą też duże gatunki pająków.

Wodne bezkręgowce

Wodne bezkręgowce, które przynajmniej część swojego życia spędzają w wodzie. Karliki szponiaste, traszki, małe żółwiki wodno-lądowe chętnie jedzą skorupiaki, rureczniki, ochotkę, szklarkę.

Ryby

Ryby są głównym pożywieniem wodnych węży, dorosłych żółwi wodno-lądowych i drapieżnych płazów. Żółwie, żaby szponiaste czy aksolotle nie gardzą nawet martwymi rybami.

park targuwek sklep terrarystyczny

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.