Pokarmy dla złotych rybek

Pokarmy dla złotych rybek

Popularne od stuleci złote rybki nie są wybredne, jedzą praktycznie wszystko, dlatego zapewnienie im odpowiedniego pożywienia nie nastręcza problemów. Tym bardziej, że sklepy zoologiczne oferują najrozmaitsze pokarmy dla rybek akwariowych, w tym również specjalistyczne pokarmy dla złotych rybek.

Pokarmy roślinne dla złotych rybek

Mimo, że złote rybki nie pogardzą żadnym pokarmem, dużą rolę w ich diecie odgrywają pokarmy roślinne dla ryb. Chętnie zjadają nawet rośliny akwariowe, dlatego w zbiorniku z tymi rybkami najlepiej jest sadzić gatunki o twardych, sztywnych liściach albo w ogóle zrezygnować z roślin, ewentualnie umieścić rośliny sztuczne.

W starszych książkach poświęconych akwarystyce zalecano podawanie złotym rybkom parzoną sałatę i szpinak. W chwili obecnej nie już takiej potrzeby, skoro na sklepowych półkach znajdziemy tak bogatą ofertę roślinnych pokarmów dla rybek. Niezwykle cenne są te, które zawierają spirulinę.

Spirulina, czyli pewien gatunek glonów jest wyjątkowo bogatym źródłem wielu witamin, minerałów i enzymów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmów ryb. Pokarm ten zawiera dodatkowo niezwykle dobrze przyswajalne białko. Znajdziemy go w niej więcej niż w mięsie. Spirulina źródłem naturalnych barwników, które wysycają kolory ryb.

Pokarmy zwierzęce dla złotych rybek

Złote rybki chętnie zjadają wszelkie drobne bezkręgowce wodne, czy to żywe, czy to w postaci mrożonej lub suszonej. Polecane są na przykład rozwielitki, zwane również dafniami. Nie tylko są pożywne, ale okryte chitynowymi pancerzykami, które bardzo korzystnie wpływają na pracę przewodów pokarmowych ryb.

Doskonałym pokarmem dla złotych rybek są larwy owadów. Popularne i szeroko dostępne w sprzedaży są larwy komarów, ochotki i wodzienia. Akwaryści najchętniej kupują je w mrożonej postaci, co ułatwia ich przechowywanie. Larwy owadów są dobrym pokarmem, ale powinny pochodzić z czystych wód. Popularnym pokarmem są także rureczniki. Powinny być jednak podawane z umiarem. Są bowiem wysoko kaloryczne i w nadmiarze przyczyniają się do stanów zapalnych jelit.

Specjalistyczne pokarmy dla złotych rybek

Główną rolę w żywieniu złotych rybek spełniają jednak wieloskładnikowe gotowe pokarmy, których pełno jest na sklepowych półkach. Złotym rybkom możemy kupować te, które przeznaczone są dla wszystkich gatunków ryb akwariowych. Bardziej polecane są jednak pokarmy adresowane wyłącznie do nich.

Pokarmy dla złotych rybek są pełnowartościową kompozycją wszystkich potrzebnych im składników odżywczych, witamin, minerałów, białka zwierzęcego, białka roślinnego i innych. Niektóre z nich zawierają również naturalne barwniki, dzięki którym barwy mieszkańców akwarium stają się bardziej intensywne.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

sklep_akwarystyczny_ch_zielony_park

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.