Pokarmy dla ryb roślinożernych

Pokarmy dla ryb roślinożernych

Ryb, które odżywiają się wyłącznie pokarmem roślinnym znajdziemy w naszych akwariach znacznie mniej niż gatunków wszystkożernych. Pewnie dlatego asortyment pokarmów roślinnych jest w sklepach zoologicznych jest mniejszy niż pokarmów wieloskładnikowych. Jednak te które istnieją można podawać zarówno rybom wszystkożernych, jak i typowo roślinożernym.

Gotowe pokarmy dla ryb roślinożernych

Kiedyś akwaryści stosowali w żywieniu ryb roślinożernych produkty przeznaczone dla ludzi, np. sparzoną wrzątkiem sałatę. Dziś na rynku zoologicznym dostępna jest wystarczająca liczba roślinnych pokarmów dla rybek, że nie ma już potrzeby podawać im co innego.

Pokarmy dla ryb roślinożernych występują we wszystkich postaciach, najczęściej chyba jednak w tabletkach. Może dlatego, że to idealna forma pokarmu dla glonojadów, które są najczęściej trzymanymi w akwariach roślinożernymi rybami.

Spirulina dla ryb roślinożernych

Najbardziej cenionym w obecnej chwili pokarmem roślinnym jest spirulina, która jest wyjątkowo bogatym źródłem wielu składników odżywczych. Zawiera na przykład 60-65% białka, czyli więcej niż mięso, a jest to białko bardzo dobrze przyswajalne.

Spirulina zawiera również cały szereg witamin i minerałów, a także enzymów, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania rybich organizmów. Co ciekawe, pokarm ten jest bogatym źródłem naturalnych barwników, przyczynia się zatem do lepszego wybarwiania rybek.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

sklep_akwarystyczny_ch_zielony_park

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.