Pokarmy dla myszoskoczków

Pokarmy dla myszoskoczków

Myszoskoczki, zwane również gerbilami, są wyjątkowo uroczymi i przyjaznymi gryzoniami. Nie są trudne w utrzymaniu. Przede wszystkim trzeba zapewnić im jak najbardziej urozmaicone pożywienie.

Ziarno dla myszoskoczków

Podstawą pożywienia tych gryzoni jest ziarno zbóż. Jest ono również głównym składnikiem gotowych pokarmów dla myszoskoczków. Owies, pszenica, żyto będą chętnie przez nie jedzone. Można im również podawać nasiona ziół i trwa, które rosną w naszych ogrodach.

Najbardziej cennym pokarmem jest ziarno skiełkowane. Czyli po prostu kiełki różnych zbóż i warzyw. Można je kupować w sklepach, ale można również hodować samemu.

Warzywa i owoce dla myszoskoczków

Nasze myszoskoczki z wielkim apetytem będą zjadały różnorakie warzywa i owoce. Możemy podawać im brokuły, marchewkę, paprykę, pomidory, ogórki, dynię, melony, arbuzy, jabłka, winogrona, mango czy gruszki.

Siano, kora i zioła dla myszoskoczków

W naturze myszoskoczki chętnie zjadają również różnego rodzaju zioła. W lecie można je zbierać samemu i suszyć. Gotowe mieszanki ziół znajdziemy również w sklepach zoologicznych.

Urozmaiceniem diety myszoskoczków będzie siano. Powinno być oczywiście suche i wolne od pleśni. Także kora, która czasami myszoskoczki lubią obgryzać jest źródłem cennych substancji.

Inne pokarmy dla myszoskoczków

Od czasu do czasu możemy naszym pupilom dać do zjedzenia kawałek suchego chleba, orzechy, nasiona słonecznika. Również w sklepach zoologicznych znajdziemy mnóstwo gotowych smakołyków dla tych gryzoni.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcia: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.