Klatki dla papużek falistych

Klatki dla papużek falistych

Przemiłe papużki faliste podbiły serca miłośników ptaków na całym świecie. I nic w tym dziwnego, ponieważ są inteligentne, łatwo się oswajają i nie mają dużych wymagań. Prócz towarzystwa i dobrego pokarmu powinniśmy zapewnić im odpowiednie mieszkanie, czyli klatkę.

Wielkość klatki dla papużek falistych

Klatka dla papużek falistych powinna być sporych rozmiarów – im większa tym lepsza. Ptaszki te są bowiem pełne energii i niemal ciągle są w ruchu. Przyjmuje się, że minimalna wielkość klatki dla papużek falistych powinna być tak, by chcąc dostać się z jednego szczebelka na drugi, ptak musiał przelecieć. W ten sposób ćwiczy sobie mięśnie skrzydeł.

Większe klatki są leprze również z tego powodu, że można w nich zawiesić różne zabawki dla papug, które papużki faliste uwielbiają. Godzinami mogą na przykład skubać bawełniany sznurek, co sprawia im wielką przyjemność. Lubią też różnego rodzaju huśtawki, dzwoneczki, i tym podobne rzeczy.

Inne cechy klatki dla papużek falistych

Klatka dla papużek falistych powinna być w miarę solidna. Ptaki te bowiem z upodobaniem ją „obgryzają”. Z tego powodu pręty klatki nie powinny być pokryte żadnymi farbami, które patki mogłyby zjeść podczas skubania.

Nowoczesne klatki dla ptaków mają dno wykonane z tworzywa. Dzięki temu są lekkie i łatwe do czyszczenia. Sprzątanie ułatwia również wysuwana szufladka. Codzienną „obsługę” ułatwiają też wyjmowane od zewnątrz karmniki i odpowiednio duże drzwiczki.

Dla papużek falistych najlepsze są klatki, które mają pręty ułożone poziomo. A to dlatego, że papużki lubią się po nich wspinać.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcia: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Ptaki
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.