Klatki dla koszatniczek

Klatki dla koszatniczek

Oswojone kosztaniczki można wypuszczać na spacery, jednak klatka zawsze pozostanie ich domem, w którym będą spędzały większą część swojego życia. Wybór odpowiedniej klatki dla koszatniczek jest zatem bardzo ważny.

Wielkość klatki dla koszatniczek

Klatki dla koszatniczek powinny być duże, bądź co bądź, koszatniczki do najmniejszych gryzoni nie należą. Klatki powinny być również wysokie, ponieważ zwierzaki te uwielbiają się wspinać i skakać.

Wykonanie klatki dla koszatniczek

Klatki dla koszatniczek powinny być bardzo solidnie wykonane, oczywiście z metalowych prętów. Najlepiej byłoby, gdyby także spód klatki był metalowy, ale kupienie takiej klatki jest praktycznie niemożliwe. Zwykle kuweta jest wykonany z tworzywa.

Może być, ale pod warunkiem, że jest dobrze zabezpieczona przed pogryzieniem. Niestety, koszatniczki uwielbiają gryźć wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich ostrych siekaczy. Miękkie tworzywo szybko zostanie pogryzione.

Wyposażenie klatki dla koszatniczek

Podstawowym wyposażeniem klatki dla koszatniczek są półki i konary drzew, po których zwierzątka mogą skakać i wspinać się. Rzecz jasna, drewniane półki i gałęzie zostaną z czasem doszczętnie pogryzione, ale łatwo je wymienić na nowe.

Gałęzie i konary powinny pochodzić z drzew liściastych. Mogą być nieokorowane. Nawet lepiej, gdy takie będą, ponieważ kora wchodzi w skład diety koszatniczek, a obdzieranie jej dostarczy gryzoniom zajęcia i odwróci uwagę od innych elementów klatki, których gryźć nie powinny.

W klatce warto zamontować kołowrotek dla kosztaniczek, ale musi być on tak skonstruowany, by zwierzątka nie mogły zaczepić ogonem o jego elementy. Jeśli tak się stanie, koszatniczki zrzucą z ogona skórę. Obnażony ogon uschnie i odpadnie, i już nie odrośnie!

Oczywiście w klatce dla koszatniczek muszą znaleźć się również miski, najlepiej metalowe, poidło, domek i inne niezbędne drobiazgi.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.