klatka dla myszek 938x535 - Klatka dla myszek

Klatka dla myszek

Myszki to małe stworzonka, ale niezwykle ruchliwe i pełne energii. Są też bardzo towarzyskie, dlatego zaleca się trzymanie w klatce kilku gryzoni na raz. Jednej samotnej myszy będzie bardzo smutno. Duża ilość zwierzaków to obowiązkowo solidnych rozmiarów klatka, aby pupile nie męczyły się na zbyt ciasnej powierzchni. Im większe lokum, tym lepiej. Przydadzą się też piętra, drabinki, hamaki i kręciołki. Myszki uwielbiają się wprost bawić. Są zręczne, ciekawskie i rozsadza je energia. Są jednak również delikatne i bardzo drobne, więc musimy dołożyć wszelkich starań, aby nie wydostały się z klatki. Szukanie ich po całym mieszkaniu to nie lada wyzwanie, a do tego taka luzem chodząca mysz jest narażona na mnóstwo niebezpieczeństw.

Klatka dla myszek – podstawowe sprawy

Im więcej myszek hodujemy, tym większej potrzebujemy klatki (poczytaj więcej o klatkach dla myszy KLIK). Minimum to czterdzieści centymetrów na długość i przynajmniej jedno dodatkowe piętro. Pamiętajmy również o tym, że te małe gryzonie bardzo dobrze skaczą, dlatego sufit nie może znajdować się zbyt nisko, bo nasze maluchy zrobią sobie krzywdę i do tego będzie im po prostu niewygodnie. Do wyboru mamy dostępne na rynku klatki typu akwarium, plastikowe obudowane oraz klasyczne: kuweta na spodzie oraz metalowe pręty wokół. Akwarium okaże się dobrym lokum pod warunkiem, że jest wysokie. Druga ważna sprawa to odpowiednia klimatyzacja. Bez dobrej cyrkulacji powietrza nasze gryzonie się uduszą albo zapocą w trakcie gorących, letnich dni. Ten sam problem dotyczy wszelkich zabudowach modeli klatek. Muszą mieć odpowiednią wentylację. Weźmy też pod uwagę, że akwarium średnio wygodnie się czyści i jest ciężkie. Plastik jest lżejszy, choć im głębsze, jednolite lokum, tym trudniej dotrzeć tam ze ścierką i szmatką. Najbardziej popularnym modelem jest oczywiście ten z prętami, wykonanymi z metalu. To ważne, aby nie były pokryte dodatkowo plastikiem. Myszy lubią wszystko podgryzać. Ta sama zasada dotyczy ścianek domu, końcówki poidła, misek i zabawek: najlepsze okazują się naturalne materiały. W przypadku ich zjedzenia naszemu pupilowi nic wielkiego się nie stanie. Jeżeli zdecydujemy się na model klasyczny klatki, musimy koniecznie zmierzyć odległości między prętami. Im mniejsze, tym lepiej, najlepiej aby miały około 5 milimetrów. To odstęp, z którym nie poradzi sobie nawet młoda, malutka myszka. Do prętów wygodnie przyczepia się także poidło, a między piętrami warto zainstalować drabinki, hamaki i tunele.

Gdzie postawić klatkę dla myszek?

Klatka dla myszek powinna stać w miejscu, gdzie nie jest ani zbyt ciepło, ani zimno. Okolice okna i balkonu stanowczo odpadają. Tak samo miejsca tuż przy grzejnikach. Zadbajmy także o to, aby nasze zwierzaki miały ciszę i spokój w swoim lokum. Żadnego stawiania klatki przy telewizorze, komputerze, głośnikach! Zrezygnujmy też z kuchni, gdzie często unoszą się w powietrzu zbyt mocne zapachy. Uważać należy także na przeciągi. Myszy bardzo źle je znoszą i mogą się łatwo przeziębić. Gdzie zatem najlepiej postawić klatkę? W przytulnym, zacisznym kącie w salonie albo naszym pokoju. To gwarancja, że nikt nie będzie chodził zwierzakom po głowie i nie zakłóci ich snu.

↓ KLATKI DLA MYSZEK ↓

Wyposażenie klatki dla myszek

Myszki uwielbiają mieć dużo gadżetów w swojej klatce, chociaż oczywiście rozsądnie umieszczonych. Najważniejszy jest domek. Najlepiej drewniany albo z innego, naturalnego materiału. Ważne jest, aby pupil (lub pupile) mieściły się swobodnie do domku i miały w nich jak się obrócić oraz jak oddychać. Zróbmy odpowiednio szerokie wejście. Najlepiej zrezygnować natomiast z podłogi, bo o wiele ciężej taki domek wymyć i w razie potrzeby także wyciągnąć ulubieńca z klatki. Druga ważna sprawa to poidło. Zdecydowanie podwieszane, aby zwierzak nie rozchlapał wody na wszystkie strony. Od tego wilgotnieje i gnije ściółka. Poza ty myszka może wpaść na pomysł, żeby się w misce wykąpać, co nie przysłuży się jej zdrowiu. Miska przyda się natomiast na jedzenie. Zastanówmy się, czy nie postawić jej na górnym piętrze klatki. Dzięki temu jest mniejsza szansa, że zostanie wywrócona, zalana wodą albo zasypana ściółką. Ponieważ myszki uwielbiają się bawić, powinniśmy im kupić odpowiednie akcesoria. Tunele są doskonałe i do zabawy, i do chowania się, drabinki do wspinania się, a hamaki z kolei do wypoczynku. Nie zapomnijmy też o kręciołku. Najlepszy będzie taki zabudowany, ponieważ te gryzonie są bardzo drobne i nogi mogą im spadać z prętów ażurowego kręciołka. To nie tylko niewygodne, ale również niebezpieczne. Myszki ucieszą się także z piłek do zabawy.

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

2 komentarze

Dodaj komentarz
  1. Paulinka
    Sie 09, 2017 - 04:28 PM

    Super, dzięki za pomoc. Zbieram się do zakupu gryzonia i zbieram potrzebne informacje. Można prosić może coś o podłożu? ostatnio czytalma o granulacie ze słomy, czy do myszy tez sie nadaje?

    Reply

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.