Klatka dla królika

Klatka dla królika

Przybycie nowego uszatego lokatora do domu to niezwykle radosna chwila (dowiedz się, jak przygotować się do zakupu królika KLIK). Zanim jednak przyjdzie nam cieszyć się z obecności królika, musimy najpierw zmierzyć się z dużym wyzwanie, jakim jest wybór odpowiedniej dla niego klatki. Przeczytajcie, jakie kryteria powinno spełniać mieszkanko dla pupila i jak je odpowiednio zaaranżować?

Jaka klatka jest odpowiednia dla królika?

Standardowe klatki dla królików wykonane są z metalowych prętów i plastikowej podstawy. Tego typu mieszkanka są idealne dla większości zwierząt – zapewniają wygodę i odpowiednią wentylację. Oczywiście nasz podopieczny do komfortowego bytowania potrzebuje nieco przestrzeni, warto więc zdecydować się na zakup klatki o minimalnych wymiarach 80 x 40 x 40 cm. Nasz pupil będzie jednak znacznie szczęśliwszy, jeśli jego lokum będzie jeszcze większe. Dla własnej wygody powinniśmy też zwrócić uwagę na dolną obudowę klatki – im głębsza jest podstawa, tym więcej ściółki będziemy mogli wsypać bez obaw o jej ciągłe rozsypywanie.

Czy królik może przebywać cały czas w klatce?

Królik, który większość dnia spędza w obszernej klatce z bogatym wyposażeniem, na pewno nie będzie się nudził. Nie znaczy to jednak, że pupil może stale przebywać wyłącznie w swoim lokum. Każdy opiekun futrzaka musi zdawać sobie sprawę, że króliki przystosowane są do przemierzania dużych obszarów. Skakanie i inne akrobacje sprawiają im nie tylko ogromną frajdę, ale pozwalają też zachować dobrą kondycję, a co za tym idzie cieszyć się zdrowiem. Warto umożliwić więc podopiecznemu codzienne spacery po mieszkaniu.

Gdzie postawić klatkę dla królika?

Miejsce na klatkę powinno być tak dobrane, aby panowały w nim komfortowe dla naszego zwierzątka warunki. Należy przy tym pamiętać, że uszaci podopieczni ze względu na ograniczoną termoregulację są bardzo wrażliwi na przegrzanie. Nie ustawiajmy więc króliczego lokum w miejscu silnie nasłonecznionym. Futrzak nie powinien przebywać też w pomieszczeniu często uczęszczanym przez inne zwierzęta, niekoniecznie nastawione do niego pokojowo. Dobrze więc zdecydować się na lokalizację klatki zapewniającą milusińskiemu spokój i ciszę.

Jak wyposażyć klatkę dla królika?

Odpowiednia aranżacja klatki nie tylko ułatwi nam codzienną obsługę zwierzątka, ale też wzbogaci życie pupila. Najważniejszym wyposażeniem są oczywiście karmidła i poidła. Wybierając naczynie na karmę, należy zdecydować się na takie, którego futrzak nie będzie mógł przewrócić. Możemy zakupić również miseczkę zawieszaną w klatce. Obowiązkowo musimy zaopatrzyć milusińskiego również w paśnik na sianko (przeczytaj, dlaczego siano jest ważne w diecie zajęczaków KLIK). W lokum królika powinien znaleźć się także pojemnik, który będzie służył mu jako toaleta. Wszystkie te akcesoria są oczywiście niezbędne, ale w dobrze wyposażonej klatce nie może zabraknąć udogodnień, poprawiających komfort futrzaka i zapewniających mu odpowiednią rozrywkę. Nie obejdzie się bez sizalowych gryzaków i naturalnych gałązek ułatwiających ścieranie zębów. Królik powinien też dysponować bezpiecznym schronieniem np. w postaci domku. Dla uszatych pupil sprawdzą się też zabawki, które można wypełnić smakołykami. Wiele królików przepada również za gadżetami z wikliny, dlatego z pewnością warto je zakupić. Aby życie naszego zwierzątka nie było monotonne, warto od czasu do czasu wymieniać zabawki. Cennym dodatkiem będą też jadalne przekąski, które nasz milusiński będzie mógł schrupać z prawdziwą przyjemnością (przeczytaj więcej o tym, jakie smakołyki podawać swojemu pupilowi KLIK).

Zagroda dla królika

Jeśli mamy obszerny ogród, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasz pupil od czasu do czasu mógł cieszyć się świeżym powietrzem i zieleniną. Niestety na zewnątrz nie sposób uniknąć pewnych zagrożeń. Aby zapewnić futrzakowi bezpieczeństwo, warto zakupić odpowiednią zagrodę. Kojec dla królika możemy ustawić w dowolnym miejscu. Zazwyczaj jest on na tyle duży, że bez problemu umieścimy w nim wszystkie potrzebne akcesoria, a naszemu podopiecznemu i tak nie zabraknie miejsca do swobodnego kicania. Zagrodę możemy umieścić także w mieszkaniu, organizując w niej kącik dla naszego uszatego podopiecznego.

Zdjęcie: Fotolia.pl

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

2 komentarze

Dodaj komentarz
  1. Krzysiek
    Sie 24, 2016 - 04:46 PM

    OMG ten króliczek odwzoroanie mojego Tuptusia 😀 One wyglądają identycznie 🙂

    Reply

Trackbacks/Pingbacks

  1. Co zrobić, gdy dostaniemy alergii na królika? | Sieć sklepów zoologicznych Kakadu

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.