Karp koi

Karp koi

W ciepłych porach roku w oczkach wodnych można trzymać złote rybki. Najbardziej jednak popularnym gatunkiem w nich hodowanym jest karp koi.

Środowisko naturalne karpi koi

Karpie koi zaliczane są do rodziny karpiowatych. Nie występują jednak w naturze, ale zostały wyhodowane w Japonii

Wygląd karpi koi

Dorastają do kilkudziesięciu centymetrów długości. Ich ciało jest wydłużone, owalne w przekroju i krępe. Występują w licznych odmianach barwnych. Podstawowymi barwami są: złota, czerwona, czarna, biała, które mogą tworzyć wiele kombinacji. Tak jak złote rybki, mogą występować w odmianach metalicznych i matowych.

Zachowanie i wymagania karpi koi

Karpie koi są bardzo spokojne. Bardzo łatwo się oswajają i podpływają do człowieka. Podobno potrafią nawet rozpoznawać swoich opiekunów.

Są bardzo wytrzymałe. Generalnie są zimnolubne, ale najlepiej odpowiada im temperatura w zakresie 15 – 25 stopni. Twardość i pH wody nie mają większego znaczenia.

Najlepiej trzymać koi w grupach jednogatunkowych. Zbiornik powinien być raczej sporych rozmiarów. Wskazana dobra filtracja.

Pożywienie karpi koi

Karpie koi są wszystkożerne, ale ich diecie powinna obfitować w pokarm roślinny. Najlepiej karmić je specjalnymi pokarmami dla nich przeznaczonymi.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyrıght 2013 FUEL THEMES. All RIGHTS RESERVED.