Karmy na bazie ryb dla psów

Karmy na bazie ryb dla psów

Karmy produkowane na bazie rybiego mięsa uchodzą za najmniej uczulające ze wszystkich. Z tego powodu są one często poszukiwane przez właścicieli psów o bardzo silnej alergii pokarmowej i ze szczególnie wrażliwym żołądkiem. Produkty te najczęściej zawierają łososia, którego mięso uchodzi za bardzo delikatne.

Karmy dla psa, z dodatkiem ryb czy wyłącznie na bazie ryb?

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że nazwa karmy nie koniecznie musi odzwierciedlać jej rzeczywisty skład. Nie inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku karm z rybami.

W sklepach zoologicznych znajdziemy sporo produktów, na opakowaniach których widnieje słowo „fish”, czyli „ryba”, ewentualnie „salmon”, co po angielsku znaczy „łosoś”. Łatwo taką informacje źle zrozumieć i uznać, że produkt nie zawiera innego mięsa, niż rybie. Niestety, w wielu przypadkach tak nie jest, ryby stanowią zaledwie niewielki procent ogólnej zawartości białka zwierzęcego.

Prawdę mówiąc, niewiele znajdziemy karm, które produkowane były wyłącznie na bazie ryb. Chlubnymi wyjątkami są choćby produkty Acany, które jednak do najtańszych nie należą. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest prosta: mięso rybie, szczególnie łosoś, jest droższe niż mięso drobiowe, będące podstawowym składnikiem niemal wszystkich karm na rynku. Zwróćmy uwagę, że produktów zawierających wyłącznie mięso ryb, znajdziemy głównie wśród karm najwyższej jakości.

Tak czy inaczej, zawsze przed zakupem warto dokładnie przeczytać skład karmy, który musi być podany przez producenta na opakowaniu.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.