Karmy dietetyczne dla psa

Karmy dietetyczne dla psa

Karmy dietetyczne dla psów. Co to takiego? Jakie karmy dietetyczne znajdziemy w sklepach zoologicznych?

Co to są karmy dietetyczne dla psa?

Dietą psa określamy wszystkie pokarmy, które nasz zwierzak zwykle jada. Idąc tym tropem jedzeniem dietetycznym jest każde psie pożywienie. Mianem tym jednak zwykliśmy nazywać co innego.

Niektóre psy mają szczególne zapotrzebowania pod względem żywienia. Cierpią na przykład na schorzenie nerek lub po prostu mają nadwagę. Dieta tych psiaków musi być tak skomponowana, by wspomagać leczenie i zapobiegać rozwojowi choroby. Właśnie to nazywamy jedzeniem dietetycznym

Jakie karmy dietetyczne dla psa znajdziemy w sklepach?

Na rynku znajdziemy dwa rodzaje karm dietetycznych dla psów. Pierwsze z nich możemy określić jako dietetyczne karmy bytowe, drugie zaś nazywamy karmami weterynaryjnymi.

Karmy bytowe przeznaczone są generalnie dla psów zdrowych. Zawierają one wszystkie składniki odżywcze, które są zwierzęciu potrzebne. Te z nich, które określilibyśmy jako dietetyczne, opracowano dla psów o skłonności do pewnych schorzeń lub mających już pewne kłopoty ze zdrowiem, ale nie ciężko chorych. Na przykład dla psów z nadwagą, ale nie otyłych, albo dla psów tendencją do alergii pokarmowych.

Karmy weterynaryjne dla psów z kolei są produktami adresowanymi do zwierząt chorych. Znajdziemy wśród nich karmy dla psów z cukrzycą, karmy dla psów otyłych, karmy dla psów cierpiących na choroby nerek, itd. Jest to linia bardzo specjalistycznych pokarmów, które dostępne są głównie w lecznicach weterynaryjnych. Ich zadaniem jest wspomaganie leczenia – karmy weterynaryjne nie są lekarstwem!

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.