Karmy bez zbóż dla kotów

Karmy bez zbóż dla kotów

Koty są bezwzględnymi drapieżnikami, co oznacza, że ich podstawowym pożywieniem jest mięso. Układ pokarmowy tych zwierząt kiepsko sobie radzi z trawieniem roślinności. Na domiar złego, pokarm roślinny może być przyczyną problemów żołądkowych i alergii. Częstym alergenem jest na przykład białko zawarte w ziarnach zbóż. Futrzakowi, który wykazuje reakcję alergiczną na ten rodzaj pożywienia trzeba koniecznie podawać karmę bez zbóż dla kotów.

Cechy karmy bez zbóż dla kotów

Reakcję alergiczną wywołują głównie białka takich zbóż, jak pszenica.

Dobrej jakości karma bez zbóż dla kotów zawiera wszystkie składniki odżywcze. Jej podstawową cechę jest to, że wywołujące reakcje uczuleniowe białko zbóż zostało zastąpione ryżem, ewentualnie warzywami i owocami.

W wielu mokrych karmach dla kotów nie znajdziemy w ogóle zbóż. Najlepsze, i niestety najdroższe, produkty zawierają wyłącznie mięso. Są doskonałej jakości, jednak nie dorównują suchym karmą pod względem wartości odżywczych.

Wybieramy karmę bez zbóż dla kotów

Karmę bez zbóż dla kotów najłatwiej znaleźć wśród produktów puszkowanych lub w saszetkach. Trochę gorzej jest z karmami suchymi.

Szukając odpowiedniego pożywienia dla zwierzaka uczulonego na białko zbożowe, najlepiej wybrać produkt, który byłby dostosowany do jego innych indywidualnych potrzeb.

Uwzględnić musimy zwłaszcza wiek kota. Osobnikom młodym, w trakcie wzrostu nie możemy przecież podawać karmy dla kotów dorosłych. I odwrotnie: karmy dla kociąt nie są najlepsze dla zwierząt dojrzałych.

Karma bez zbóż dla kota powinna być jak najlepszej jakości. Musi w pełni zaspokajać jego potrzeby żywieniowe.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.