Karmy bez kurczaka dla kotów

Karmy bez kurczaka dla kotów

Białko drobiowe, a konkretnie pochodzące z mięsa kurczaka, jest trudno przyswajalne dla niektórych kotów. Reakcja organizmu może być natychmiastowa, np. po zjedzeniu mięsa drobiowego zwierzę wymiotuje. Najczęściej jednak dochodzi do zmian skórnych na tle alergicznym. Futrzakom takim musimy podawać karmę bez kurczaka dla kotów.

Cechy karmy bez kurczaka dla kotów

Jedyną w zasadzie różnicą między karmami bez kurczaka dla kotów a innymi jest oczywiście rodzaj mięsa, który został użyty przy ich produkcji.

Mięso drobiowe, które jest głównym składnikiem większości gotowych pokarmów, w tym przypadku zostaje zastąpione innym. Może to być ryba lub jagnięcina.

Białko rybie i jagnięce uważa się za mniej uczulające. Faktycznie przypadki reakcji alergicznych na nie są znacznie rzadsze.

Karmy bez mięsa drobiowego mogą zawierać jednak tłuszcz drobiowy. Nie stanowi to raczej problemu, ponieważ tłuszcz nie wywołuje reakcji alergicznych.

Wybieramy karmę bez kurczaka dla kotów

Kupując karmę dla kota zwykle nie zadajemy sobie trudu przestudiowania jej składu. Jeśli jednak jesteśmy właścicielami kota uczulonego na drób powinniśmy to zrobić.

Określenie „Karma dla kota jagnięcina i ryż” lub „Karma dla kota z rybą”, które widnieje na opakowaniu, wcale nie jest jednoznaczna, że nie zawiera ona mięsa drobiowego.

Niestety w większości produktach z mięsem jagnięcym lub rybim znajdziemy również kurczaka. Mało tego, może on być głównym składnikiem, a reszta to tylko dodatki. Problem ten dotyczy generalnie karm z niższej półki, czyli jednocześnie tych najtańszych. Wynika to po prostu z faktu, że mięso drobiowe kosztuje najmniej.

Oczywiście przy zakupie musimy uwzględnić wiek i kondycję fizyczną naszego pupila. Kociętom zatem musimy podawać karmę dla kociąt, a kotom dorosłym karmę dla kotów dorosłych.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.