jak wybrac trabnnsporter dla szczura 938x535 - Jaki wybrać transporter dla szczura?

Jaki wybrać transporter dla szczura?

Transporter dla gryzonia to coś, co zawsze warto mieć w zanadrzu. Zwierzaków tak małych i delikatnych jak szczury nie powinno się przenosić w rękach czy tekturowych pudłach. Niezależnie od tego czym podróżujemy i jak daleko znajduje się nasz cel, zawsze powinniśmy umieścić pupila w wygodnym i bezpiecznym transporterze. W sklepach zoologicznych znajdziemy całkiem spory wybór rozmaitych produktów tego typu. Zobaczmy, jakie cechy powinien mieć transporter dla szczura?

Kiedy przyda się transporter dla szczura?

Przede wszystkim podczas rutynowych wizyt u weterynarza. Niektórzy właściciele wychodzą z założenia, że skoro klinika znajduje się zaledwie kilka ulic dalej, to szczura można tam po prostu zanieść na rękach. To fatalny pomysł, który naraża podopiecznego na ogromne niebezpieczeństwo. Maluch spłoszony nieznanymi zapachami i dźwiękami może próbować ucieczki, wyrwać się z naszych rąk i upaść na chodnik. Taka eskapada to olbrzymi stres dla gryzonia. Nadmiar obcych bodźców, gwar ulicy a wreszcie przychodnia weterynaryjna wypełniona zapachami obcych zwierząt, mogą wpędzić pupila w panikę. W takiej sytuacji transporter to nie tylko wygodny sposób na przeniesienie zwierzaka, ale także bezpieczny azyl i ciche schronienie dla gryzonia.

Podróż ze szczurem

Niektórzy z nas nie potrafią rozstać się ze swoim ulubieńcem (sprawdź, co zrobić ze szczurem, gdy wyjeżdżasz na długo KLIK). Z zapałem planujemy odwiedzimy u krewnych, urlop lub wyjazd na majówkę, a jednocześnie serce pęka nam na myśl o pozostawieniu pupila w obcych rękach. Na szczęście rozłąka z ukochanym gryzoniem wcale nie jest konieczna. W wygodnym, dostosowanym do naszych potrzeb transporterze szczur może towarzyszyć nam niemal wszędzie. Spacer po parku, piknik, biwak, a może pobyt w hotelu? Nic trudnego, wystarczy tylko odpowiednio się przygotować. Odpowiednio duży kontener z powodzeniem może pełnić także funkcję klatki na czas wyjazdu.

Jaki powinien być transporter dla szczura?

Najważniejszym kryterium wyboru transportera jest oczywiście jakość produktu. Transporter dla gryzonia musi być wytrzymały i solidny, tak aby nie rozpadł się nawet, gdy upadnie na ziemię. Ważne, by materiał, z którego wykonano pojemnik nie poddawał się niszczycielskiej mocy szczurzych zębów i pazurów. Niezwykle istotny jest także rozmiar transportera. Kontener musi być na tyle duży, by zwierzak mógł się w nim swobodnie wyciągnąć, położyć, obrócić i nadal mieć jeszcze w zapasie trochę wolnej przestrzeni.

Wybierając transporter dla szczura powinniśmy zwrócić uwagę również na wentylację pojemnika. Warto wybierać produkty wyposażone w otwory w górnej części kontenera oraz po jego bokach. Kierujmy się jednak zdrowym rozsądkiem. Otworów wentylacyjnych nie może być zbyt wiele, ponieważ taki transporter nie zabezpieczałby szczurka przez chłodem i wiatrem. Schronienie dla małego gryzonia musi być przede wszystkim wygodne i przytulne. Dobrym wyborem będzie transporter z przezroczystymi drzwiczkami lub górną ścianką, dzięki której będziemy mogli mieć pupila na oku i zaglądać do niego bez konieczności otwierania pojemnika.

Rodzaje transporterów dla szczura

Na rynku znajdziemy kilka podstawowych modeli transporterów dla gryzoni. Miłośnicy szczurów najczęściej decydują się na transportery plastikowe otwierane od góry. Pojemniki tego typu są solidne i praktyczne. Mają doskonałą wentylację, a utrzymanie czystości wewnątrz nie stwarza większych problemów. Dzięki drzwiczkom umieszczonym w górnej ściance pojemnika możemy bezpiecznie wyciągnąć gryzonia ze środka bez obawy, że pupil ucieknie lub schowa się w jakimś głębokim zakamarku.

Niemniej popularne są transportery otwierane z boku. Te też wykonuje się z plastiku, są równie solidne i wytrzymałe, jak poprzednie. Wentylacja także nie budzi żadnych wątpliwości. Jedyną różnicą jest to, że drzwiczki znajdują się w jednej z bocznych ścianek pojemnika. Może to stwarzać pewną trudność, szczególnie jeśli nasz pupil niechętnie opuszcza bezpieczne schronienie i umykając przed naszą ręką wciska się w najdalsze kąty.

W sklepach zoologicznych znajdziemy także specjalne torby transportowe, przeznaczone dla gryzoni. Z pewnością są lżejsze i bardziej poręczne od plastikowych kontenerów, niestety ich czyszczenie nie jest już takie proste. Zapewniają jednak dobrą wentylację i są stabilne podczas przenoszenia. Podobnie, jak w przypadku transporterów z bocznym otwarciem, musimy włożyć rękę do środka, by wydobyć pupila z torby.

Cena transportera dla gryzoni

Wybór transporterów w sklepach zoologicznych jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Cena zależy od modelu, wielkości oraz jakości produktu. Profesjonalny plastikowy transporter może kosztować około 50zł, ale znajdą się i tańsze rozwiązania. Pamiętajmy też, że sklepy zoologiczne, takie jak Kakadu, oferują różnego rodzaju zniżki i promocje, dzięki którym można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.

↓ TRANSPORTERY DLA SZCZURA ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

3 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Kamil
  Cze 13, 2017 - 01:25 PM

  Witam! Czy w jednym transporterze można przenosić 2 szczury?

  Reply
  • Anita Jachimczuk
   Cze 13, 2017 - 03:28 PM

   Panie Kamilu,

   Jeżeli transporter będzie odpowiednio duży, to jak najbardziej tak.

   Reply
 2. Adwokat
  Lut 16, 2018 - 12:28 AM

  Boje się szczurów 😀

  Reply

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.