Co zrobic z kanarkiem gdy musimy wyjechac na dlugo

Co zrobić z kanarkiem, gdy musimy wyjechać na długo?

Dłuższe rozstanie z ukochanym zwierzakiem to dla wielu osób ostateczność. Wizja opuszczonego milusińskiego skutecznie nie pozwala cieszyć się z upragnionego wyjazdu. Najlepszym rozwiązaniem często wydaje się zabranie pierzastego ulubieńca w daleką podróż. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na wyjazd wraz z kanarkiem? Komu powierzyć opiekę nad ptakiem, kiedy planujemy długą nieobecność w domu?

Kiedy zdecydować się na zabranie kanarka w podróż?

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, czy zabierać kanarka ze sobą, powinniśmy najpierw przeanalizować wszystkie plusy i minusy takiego rozwiązania. Zastanówmy się, czy rzeczywiście na wyjeździe będziemy mieli wystarczającą ilość czasu, aby zaopiekować się pupilem. Istotny jest też cel naszej podróży – zawsze należy upewnić się, czy kanarek będzie mile widziany w miejscu naszego pobytu. Warto też zawczasu zorientować się, jakie warunki do życia będzie tam miał nasz podopieczny. Pamiętajmy również, że zmiana otoczenia to dla ptaka duży stres. Przestraszony pupil będzie z pewnością potrzebował naszej szczególnej opieki. Zanim kanarek zaaklimatyzuje się w nowym miejscu, upłynie sporo czasu. Zmienne i często niekorzystne warunki podczas transportu mogą też spowodować u zwierzaka chorobę.

Jeśli jednak planujemy długi wyjazd, zabranie kanarka ze sobą często jest jak najbardziej uzasadnione. Nikt bowiem lepiej od nas nie będzie wiedział, czego potrzebuje zwierzak. Nie będziemy musieli również obarczać kogoś dodatkowymi obowiązkami, związanymi z opieką nad kanarkiem. Pierzastego pupila z pewnością warto zabrać w podróż, jeśli jest on z nami bardzo związany. Taka sytuacja często ma miejsce, gdy utrzymujemy tylko jednego ptaka.

Jak przygotować się do wyjazdu z kanarkiem?

Wyjazd do obcego miasta lub kraju często przysparza wielu trudności. Nie warto dokładać sobie dodatkowych problemów związanych z przewozem kanarka. Na długo przed wyjazdem zakupmy wszystkie niezbędne dla pupila akcesoria. Koniecznie zaopatrzmy się w transporter, który uchroni ptaka przed urazami w czasie podróży. Dobrze zabrać ze sobą też zapas karmy dla naszego ulubieńca – nagła zmiana diety nie jest nigdy wskazana (dowiedz się, co lubią jeść kanarki KLIK). Pamiętajmy również o apteczce pierwszej pomocy.

Kto może zaopiekować się kanarkiem?

Nie zawsze zabranie kanarka w podróż jest możliwe. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej poprosić o pomoc kogoś, kto miał już okazję poznać naszego pupila. Kanarek z pewnością lepiej będzie się czuł w towarzystwie znajomej osoby. Jeśli chcemy pozostawić pupila w domu, opiekun może tylko odwiedzać naszego zwierzaka i spędzać z nim każdego dnia trochę czasu. Wśród znajomych warto poszukać osób, które były już właścicielami ptaków. Z pewnością będzie im łatwiej zająć się naszym podopiecznym. Do kogo jednak się zgłosić, jeśli nikt z naszych bliskich nie jest w stanie zaopiekować się pierzastym pupilem? Często pomocny może okazać się okoliczny hodowca ptaków. Przygarnąć kanarka mogą też osoby zawodowo zajmujące się opieką nad zwierzakami. Warto jednak powierzyć opiekę nad kanarkiem petsitterowi, który ma odpowiednią wiedzę na temat ptaków.

Jak przygotować kanarka na długą rozłąkę?

Przygotowanie kanarka do naszej nieobecności trzeba rozpocząć na długo przed wyjazdem. Jeśli mamy parę lub grupkę ptaków, na ogół nie musimy się martwić. Zwierzaki, które lubią przebywać we własnym gronie, na pewno nie poczują się osamotnione. W przypadku, gdy planujemy długą rozłąkę ze zwierzakiem, powinniśmy zastanowić się nad zakupem dla naszego ulubieńca towarzysza. Oczywiście nowego ptaka należy wprowadzić przynajmniej kilka tygodni przed wyjazdem – w innym wypadku narazimy tylko naszego ulubieńca na podwójny stres (przeczytaj więcej o tym, kiedy trzeba iść z kanarkiem do weterynarza KLIK). Co jednak zrobić, jeśli nie chcemy kupować kolejnego ptaka? Postarajmy się, aby nasz pierzasty podopieczny mógł wcześniej poznać swojego nowego opiekuna. Spróbujmy też stopniowo ograniczać czas, jaki na co dzień spędzamy z kanarkiem. Warto przygotować dla pupila dodatkowe atrakcje na czas naszej nieobecności. Przydać się mogą nowe zabawki, kolby i gałązki do obgryzania.

Zdjęcie: Fotolia.pl

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.